Barcelona je doživjela novi poraz...

Sevilla je u vrlo kvalitetnoj utakmici nakon više od osam godina u španjolskom prvenstvu svladala Barcelonu. Domaću su poveli 2:0, a Barcelona je uspjela samo smanjiti. U sjajnoj atmosferi Sanchez Pizujana obje momčadi su igrale prilično ofenzivno. Unay Emery je 21. put u karijeri vodio momčad protiv Barcelone i upisao je prvu pobjedu. Sevilla je bila bez ozlijeđenih Remija, Carrica i Beta. Barcelona ima velikih problema budući da su ozlijeđeni Messi i Iniesta.

U petoj minuti je Rico obranio dobar pokušaj Neymara. Brazilski napadač danas je proslavio 100. nastup u dresu Barcelone. Potom je dva puta zaprijetio Gameiro, no nije bilo problema za oporavljenog Brava. U 22. minuti je Neymar krenuo kontru, a Andreolli ga je zaustavio prekršajem. Brazilac je sam izveo slobodan udarac, pogodio je vratnicu i lopta se kretala po liniji, no nije ušla u vrata. U prvih 45 minuta je Rakitić imao nekoliko lijepih proigravanja, no Suarez nije uspio iskoristiti niti jednu priliku nakon njegovih lopti. Najbolju priliku je Urugvajac imao u 39. minuti, ali Rico je dobro reagirao.

U 51. minuti je Gameiro sjajno prošao po desnoj strani i uputio povratnu loptu za Kron Dehlija, koji je snažnim udarcem doveo Sevillu u prednost. Sedam minuta kasnije je Kron Dehli ubacio, da bi Iborra glavom pogodio za 2:0. U sljedećih desetak minuta je domaći vratar uspio zaustaviti čak tri Neymarova pokušaja. Barcelona je smanjila u 73. minuti, kad je Tremoulinas igrao rukom u kaznenom prostoru nakon pokušaja Sandra, a Neymar je s bijele točke napokon svladao sjajnog vratara Seville. U 80. minuti su Neymar i Suarez odigrali lijepu akciju, ali vratnica je spasila Sevillu nakon udarca Sandra iz blizine. Rakitić je odigrao cijelu utakmicu.