[VIDEO] Simultanka LeBrona za izjednačenje, Bogdanović skroman u porazu

U prvih pet minuta utakmice LeBron James zabio je svih 16 koševa za Cleveland.

Nakon što su ih iznenadili Indiana Pacersi u prvoj utakmici, Cleveland Cavaliersi su izjednačili na 1:1 u prvoj rundi doigravanja. Utakmica je za Cleveland počela kao iz snova, poveli su 13:0, a sve koševe postigao je LeBron James. Na drugoj strani je Bojan Bogdanović pogodio jedno slobodno bacanje, a zatim je James novom tricom zabio i 16. koš. Držali su tako domaćini dvoznamenkastu prednost do kraja treće četvrtine, a od konačnih tri koša zaostatka Pacersi bliže nisu došli.

James je briljirao sa 46 koševa i 12 skokova, a kod Clevelanda jedini dvoznamenkasti bili su još Kevin Love sa 15 i Kyle Korver sa 12 koševa. Victor Oladipo zabio je 22, Myles Turner 18, a Darren Collison 16 za Pacerse. Slabiju utakmicu odigrao je naš Bojan Bogdanović koji je za 31 minutu postigao osam koševa uz četiri asistencije i tri skoka.

Oklahoma je ispustila prednost domaćeg terena porazom od Utah, te je serija izjednačena. Oklahoma je u tri navrata nadoknađivala serije Utah, uspjeli su u trećoj četvrtini preokrenuti utakmicu u svoju korist 77:67, a onda Jazzeri prave 18:3 seriju i dolaze do pobjede. Donovan Mitchell zabio je 28, Ricky Rubio 22, a Derick Favors 20 uz 16 skokova za pobjednike. Russell Westbrook zabio je 19, asistirao je 13 puta, a nedostajao mu je jedan skok za triple double.

Houston je došao do lagane pobjede za vodstvo od 2:0. Dobro su Timberwolvesi ušli u utakmicu, imali su prednost tokom cijele prve četvrtine, ali u drugoj su ih Rocketsi serijom 28:5 razbili i nakon toga nastavili dizati prednost do najvećih +27, da bi utakmica završila 102:82. Chris Paul zabio je 27 uz osam asistencija, Green je zabio 21 uz 12 skokova, a James Harden zabio je samo 12 koševa uz katastrofalan šut 2-18 iz igre. Nemanja Bjelica bio je najbolji kod Minnesote sa 16 koševa.

Cleveland – Indiana 100:97

Oklahoma City – Utah 95:102

Houston – Minnesota 102:82