[VIDEO]: Sjajan pogodak Brekala za Wolfsburg u kvalifikacijama za ostanak u Bundesligi

Brekalo je zabio šesti gol ove sezone u 31 nastupu.

Wolfsburg je na svojoj Wolkswagen Areni dočekao Kiel u prvoj utakmici doigravanja za ostanak, odnosno ulazak u njemačku Bundesligu.

Kiel je kao trećeplasirana momčad njemačke druge lige izborio dodatne kvalifikacije, a porazom od 3:1 ostale su im minimalne šanse da dođu do plasmana među elitu.

Vukovi su poveli već u 13. minuti kada je gostujućeg vratara Kronholma načeo Belgijanac Divock Origi. Gosti su došli do izjednačenja u 34. minuti susreta, a precizan je bio Kingsley Schindler.

Pet minuta prije odlaska na odmor fantastičan gol postigao je mladi hrvatski reprezentativac Josip Brekalo. Brekalo je odbijanac dočekao na rubu šesnaesterca i snažnim udarcem probio Kronholma. Pobjedu je Wolfsburg potvrdio u 56. minuti, a strijelac je bio Yunus Malli.

Uzvratni susret igra se u Kielu 21. svibnja s početkom u 20:30 sati.