[VIDEO] Sjajna večer Hrvata u NBA

Mario Hezonja odigrao najbolju utakmicu sezone.

Svi hrvatski košarkaši koji su sinoć kročili na NBA parkete odigrali su vrlo dobre ili odlične utakmice za svoje momčadi, no nisu svi uspjeli upisati pobjede.

Standardno je odličan bio najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović. Indiana je slavila na gostovanju kod prošlogodišnjeg finalista Clevelanda i slavila rezultatom 123:115. Bojan je sa 23 koša bio drugi strijelac svoje momčadi, a dodao je i četiri skoka, dvije asistencije i ukradenu loptu. Thaddeus Young bio je prvi strijelac sa 26 koševa. Ante Žižić za Cavalierse je dobio priliku 13 minuta, a za to vrijeme ubacio je šest koševa i uhvatio isto toliko skokova. Sve koševe zabio je iz slobodnih bacanja.

Novi trener Minnesote Sounders odlično je startao na klupi Vukova koji su slavili u Oklahomi 119:117. Briljirao je Andrew Wiggins sa 40 koševa, a Dario Šarić za 25 minuta postigao je 15 koševa, uhvatio sedam skokova i dvaput asistirao.

New York Knicksi su poraženi kod prvaka Golden Statea 122:95, no Mario Hezonja odigrao je najbolju utakmicu sezone. Za 25 minuta na parketu ubacio je 19 koševa i uhvatio pet skokova te ukrao tri lopte. Klay Thompson privatizirao je utakmicu i imao sedam ubačenih trica i ukupno 43 koša. Ukupno je ispalio čak 29 šuteva, od toga 16 za tri poena.

Phoenix Sunsi su bili bolji od Sacramento Kingsa 115:111, a Dragan Bender još jednom je utakmicu odgledao s kraja klupe za pričuve.