[VIDEO] Sjajni Osijek kreirao senzaciju u Eindhovenu

Osijek je u trećem pretkolu Europa Lige bez velike pompe otišao na teško gostovanje kod slavnog PSV-a i uspio kreirati proklasnu senzaciju pobjedom od 1:0. Jedini gol na utakmici je djelo Borne Barišića koji je u 57. minuti realizirao najstrožu kaznu za veliki uspjeh Osijeka.

Unatoč tome što se Osijek hrabro postavio na terenu što dokazuje i činjenica da gostujući trener Zekić nije puno mijenjao svoj uobičajeni sastav PSV je od početka pritisnuo hrvatskog predstavnika. Međutim terensku nadmoć PSV nije kapitalizirao velikim prilikama za gol, iako su prijetili de Jong i Van Ginkel. U 26. minuti Osijek bilježi prvi udarac u okvir Zoetova gola, a autor tog pokušaja je bio Bočkaj, te se u tom vremenu Osijek napokon oslobodio pritiska PSV-a i počeo igrati bolje na Philips Areni. Navedeno potvrđuje i lijepi prolaz Mudražije nakon kojeg nije uslijedio precizan udarac, no niti s druge strane nije bilo preciznosti. De Jong i Hendrix su pokušavali no Osijekova obrana je izdržala sve nalete tako da je Osijek otišao na odmor s odličnih 0:0.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa drugačije stanje na terenu. PSV je napadao, Osijek se vješto branio i izlazio u polukontre, no prva prava prilika u nastavku je došla u 54. minuti kada se zaigrala obrana PSV-a što je omogućilo veliku priliku Osijeku. Grezda je oteo jednu loptu i izašao jedan na jedan sa Zoetom, no nizozemski golman je bio uspješniji. Navedeno je samo najavilo velike stvari za Osijek koji praktički u sljedećem napadu dolazi do vodstva. Mudražija je srušen u šesnaestercu PSV-a od strane Breneta, a škotski sudac Dallas je odmah pokazao na bijelu točku. Iz najstrože kazne je precizan bio Borna Barišić, kapetan Osijeka za veliko slavlje plavo-bijelih u Eindhovenu.

Uvodni gol je očekivano otvorio utakmicu, te su Nizozemci pokušali što prije doći do izjednačenja, no u 60. minuti nije bio precizan de Jong koji je najviše i ulazio u prilike. Trener PSV-a Cocu je odmah napravio dvostruku zamjenu, te je uveo Lozana i Pereiru, no PSV nije uspjevao stvoriti opasniju priliku. Osijek je s druge strane igrao svoju igru i momčad Zorana Zekića je dopadljivo napadala Nizozemce i stvarala im probleme preko Bočkaja i Grezde. Koncentracija je kod Osijeka popustila u 72. minuti kada je Bergwijn ostao potpuno sam na drugoj stativi, no njegov udarac odlično brani Malenica. Pet minuta kasnije Malenica je bio svladan, no jako dobar udarac Bergwijna završava na stativi, pa je Osijek uspio preživjeti najveću opasnost pred svojim vratima. U nastavku utakmice pritisak PSV-a je bio jalov i većinom se sve svodilo na individualne pokušaje koje je obrana Osijeka otklanjala, iako nije ni Osijek bio bez prilika. Najveću je u sudačkoj nadoknadi propustio Ejupi, kojem je odlično udarac obranio Zoet te je tako spriječio potpuni debakl svoje momačadi. Značilo je to i kraj događanja na današnjoj utakmici, a iako se vidjelo kako Nizozemci još uvijek nisu ni blizu natjecateljskog ritma budući da njihovo prvenstvo počinje tek za dva tjedna, no taj podatak ne smije umanjiti veliku predstavu Zekićeve ekipe i odličan rezultat koji donose s Philips Arene na uzvrat koji je na rasporedu za tjedan dana u Gradskom Vrtu.

PSV – Osijek 0:1 (Barišić 57′ P)

PSV: Zoet – Arias, Schwabb (od 79′ Propper), Isimat-Mirin, Brenet – Van Ginkel, Hendrix, Ramselaar (od 62′ Pereiro) – Locadia (od 62′ Lozano), Bergwijn, de Jong

Osijek: Malenica – Šorša, Škorić, Barać, Barišić – Mudražija (od 80′ Lesjak), Mioč – Grezda, Lopa (od 66′ Lukić), Bočkaj (od 90′ Pušić) – Ejupi