[VIDEO] Slavlje Dinama u Zaprešiću, novi gol škaricama Brune Petkovića

Petković je ranije ove sezone Lokomotivi zabio gol škaricama.

Dinamo je u 17. kolu Max Tv prve HNL ostvario 13. prvenstvenu pobjedu. Modri su sa 2:0 slavili na gostovanju kod Intera u Zaprešiću i zadržali velikih devet bodova prednosti ispred drugoplasirane Rijeke.

NK Inter Zaprešić – GNK Dinamo 0:2 (0:1)

strijelci: 0:1 Kadzior 22′, 0:2 Petković 61′

Inter: Matković, Bosec, Šimunec, Prenga, I. Čeliković, J. Čeliković, Postonjski, Zulim (od 64. Vukčević), Rak (od 64. Luštica), Ajayi, Andrić (od 83. Ljubić)

Dinamo: Zagorac, Leovac, Rrahmani, Lešković, Stojanović (od 66. Menalo), Šunjić (od 81. Gavranović), Šitum, Gojak, Moro, Kadzior, Petković

Od prve minute momčad Nenada Bjelice krenula je napadački po sva tri boda, no domaća obrana dobro se postavila i bez većih problema otklanjala opasnosti ispred svog vratara Matkovića. Dinamo je poveo u 22. minuti. Damian Kadzior uputio je sa 20ak metara udarac prema golu, lopta se od bloka Prenge odbija u visokom luku i odsjeda u mreži iza leđa Matkovića.

Prvi pokušaj domaćih vidjeli smo u 33. minuti kada je Rak sam sebi stvorio prostor za udarac, no Danijel Zagorac zaustavio je njegov pokušaj.

Inter je početkom nastavka ostao s igračem manje, Jasmin Čeliković zaradio je drugi žuti karton nakon starta na Šunjiću. Dinamu je trebalo deset minuta s igračem više da poveća vodstvo. Petar Stojanović lijepo je centrirao na drugu stativu gdje se nalazi Bruno Petković i fantastičnim škaricama pogađa za 2:0.

Nakon sjajnog gola Petkovića škaricama, pokušao je u 83. minuti i Gojak nešto slično, no nije bio precizan. Rezultat se više nije mijenjao, Bjelica je sačuvao za Hajduk kartonirane Šunjića i Leovca, ne i Rrahmanija koji je zaradio treću opomenu.