[VIDEO] Solidna večer četvorice Hrvata u NBA

Večeras će u akciji biti Dario Šarić koji gostuje u Miamiju, kao i Dragan Bender koji će na gostovanje u Oklahomu.

Sinoć su četiri hrvatska predstavnika igrala na nba parketima, a ostvarili su polovičan uspjeh, Cavaliersi i Lakersi upisali su pobjede, dok su Pacersi i Magic poraženi.

Indiana Pacersi odigrali su razočaravajuću utakmicu, te su poraženi sa visokih 20 razlike od vrlo dobre Utah. Dvojac koji je nosio Indianu veći dio sezone šuterski je podbacio i to je presudilo utakmicu. Bojan Bogdanović odigrao je 32 minute i za to vrijeme ubacio 13 koševa, promašio je sva četiri pokušaja za tricu, a prikupio je četiri skoka, asistenciju i ukrao je dvije lopte. Victor Oladipo također je 13 puta poentirao, ali uz šut 6/19, bez pogođene trice iz tri pokušaja. Najefikasniji Pacers bio je Myles Turner sa 24 koša, a goste je do pobjede predvodio Rudy Gobert sa 23 koša i 14 skokova, Donovan Mitchell upisao je 20 poena.

Cleveland Cavaliersi vratili su istom mjerom Denveru za poraz od prije četiri dana, a utakmicu je riješio LeBron James ubacivši posljednjih devet koševa Clevelanda. James je odigrao fenomenalnu utakmicu, zaustavio se na 39 koševa, 10 asistencija i osam skokova, a sa druge strane mu je odlično parirao Nikola Jokić sa 36 koševa i 13 skokova. Ante Žižić ponovo je dobio minutažu zbog odsustva Kevina Lovea i Tristana Thompsona, te je u osam minuta uspio pet puta poentirati i uhvatiti dva skoka. U obrani je imao problema te je u kratkom vremenu uspio napraviti četiri faula što mu je oduzelo vjerojatno malo veću minutažu na parketu.

Toronto je nastavio svoj pobjednički niz, šestu za redom ostvarili su u Detroitu pobjedom u produžetku, a Detroit je četvrtim porazom u nizu sve dalji od playoffa. Blake Griffin je sa zvukom sirene pogodio za produžetak u kojem se na prvi koš čekalo pune tri minute. I u produžetku je Griffin uspio izjednačiti rezultat, ovog puta tricom, ali utakmicu je riješio Van Vleet košem sekundu prije kraja. DeRozan je predvodio Toronto sa 42 koša, Kyle Lowry dodao ih je 15 uz isto toliko asistencija. U redovima Pistonsa Griffin je ubacio 31, a Andre Drummond 10 uz 21 uhvaćen skok.

Memphis je nastavio svoj niz od 15 poraza, ovog puta upisali su ga kod Chicago Bullsa koji su upisali 22 pobjedu, a ona im i neće nešto previše značiti. Bullse je do pobjede 119:110 predvodio Lauri Markkanen sa 22 koša, pratili su ga Kris Dunn i Zach LaVine sa 21, a odličan je bio i Bobby Portis sa 15. Dillion Brooks je bio najefikasniji igrač utakmice, ubacio je 29 koševa, a osim njega za Memphis su puno pogađali i Marc Gasol i Ben McLemore 17.

Pelicansi nastavljaju pobjeđivati i hvatati što bolju poziciju u playoffu, iako ga nisu osigurali u sjajnoj su formi, te se čini kako im nemože izmaknuti. U pobjedi 114:101 kod Sacramenta njihov najbolji igrač Anthony Davis sudjelovao je samo 23 minute i sa za njega skromnih 17 koševa. Zato su Nikola Mirotić i JR Holiday ubacili po 26, odnosno 23. Buddy Hield je za Sacramento ubacio 20, a dobru partiju pružio je i veteran Zach Randolph sa 19.

Memphisov niz od 15 poraza nije najduži niz trenutno u ligi, a za to su se pobrinuli Houston Rocketsi koji su u Milwaukeeju upisali 17. pobjedu zaredom i pričvrstili se na vodećem mjestu u ligi. James Harden ponovo je bio najbolji sa 26 ubačaja, 18 je dodao Eric Gordon, a Chris Paul upisao je 16 koševa i 11 asistencija. Giannis Antetokounmpo predvodio je strijelce na utakmici sa 30 poena, a osim njega za Buckse je efikasan bio Kris Middleton sa 18 koševa uz 12 skokova.

LA Lakersi slavili su 108:107 protiv Orlando Magica, nama je zanimljiv meč bio zbog dvoboja Ivice Zupca i Marija Hezonje, a iako je Hezonja bio efikasniji nije zasigurno bio zadovoljan nakon utakmice. Aaron Gordon je pet sekundi prije kraja položio za vodstvo Magica, ali u posljednjoj sekundi Brook Lopez nakon prekršaja pogađa oba bacanja za pobjedu. Zubac je u pobjedu Lakersa upisao 13 minuta i za to vrijeme postigao šest koševa, uhvatio pet skokova i podijelio dvije asistencije, a sa njim na parketu Lakersi su stvorili prednost od 16 koševa. Sa druge strane Hezonja je za 25 minuta provedenih u igri zabio devet koševa i uhvatio dva skoka. Pogodio je samo tri šuta iz igre od 10 pokušaja, a posebno ga nije išla trica koju je gađao 1/7. Lopez sa 27 i Kyle Kuzma sa 20 najzaslužniji su za pobjedu Lakersa, za Magic su najefikasniji bili Gordon sa 28 i Nikola Vučević sa 24.