[VIDEO] SP 2018: Argentina oštećena, Messi promašio kazneni udarac, Island do boda

Drugo veliko iznenađenje Mundijala.

U skupini D Svjetskog nogometnog prvenstva, u kojoj igra i Hrvatska, upravo je završen susret između jednih od najvećih favorita za naslov, Argentine i debitanta na Mundijalima, Islanda. U konačnici, susret je završio 1:1.

Već u 15. sekundi Gylfi Sigurdsson je oprobao svoj udarac, no otišlo je to daleko pored gola. Prvu argentinsku priliku imao je lijevi bek Tagliafico, koji je glavom nakon slobodnog udarca Messija zamalo zabio za 1:0. Iz polukontre Finnbogason je pucao visoko preko gola, a u desetoj minuti Bjarnason je pucao pored gola. U 13. minuti ni stoper Otamendi nije pucao u okvir gola, a četiri minute kasnije prvi udarac na utakmici imao je Messi, no Halldorsson je upisao prvu obranu.

A u 19. minuti Gaučosi su i poveli. Marcos Rojo prizemno je centrirao, a Sergio Kun Aguero fenomenalno primio loptu i iz okreta lijevom nogom zabio za 1:0. Svega dvije minute kasnije Halldorsson je ponovno obranio Messijev pokušaj, međutim, u 23. minuti Island je izjednačio.

Bjarnarsson je podmetnuo nogu ispred Caballera i skrenuo ju, a Finnbogason zabio za 1:1. Uzdrmalo je to malo Argentince, no ponovno su krenuli napadati i u 33. minuti Biglia je pucao preko gola. Sumnjivi trenutak dogodio se u 42. minuti kada je Bjarnason rukom igrao u kaznenom prostoru, no debitantski sudac iz Poljske Szymon Marciniak propustio je dosuditi kazneni udarac i na odmor se otišlo s neodlučenih 1:1.

Već u drugoj minuti nastavka Otamendi je glavom nakon kornera Di Marije pucao preko gola, a Sampaoli je odlučio uvesti oporavljenog Banegu. Marciniak je u 64. minuti nakon prekršaja Magnussona dosudio kazneni udarac, no Halldorsson je obranio Messijev udarac.

Dvije minute kasnije Messi je zamalo pucao preko gola iz slobodnog udarca s preko 25 metara, a u 71. minuti Banega je pucao u Halldorssona. Osam minuta prije kraja Messi je gotovo zabio gol, no centimetri su ga dijelili od pogotka, a Halldorsson je zatim branio i udarce Pavona i Mascherana.

U 92. minuti Messi je ponovno zamalo pucao preko gola, a iz slobodnog udarca u 95. minuti pogodio je živi zid i susret je završio neodlučeno, 1:1. Vrijedi spomenuti da je Javier Alejandro Mascherano postao igrač s najviše nastupa u povijesti Argentine sa 144 utakmice, čime je preskočio Javiera Zanettija na prvom mjestu sa 143 utakmice, dok je Lionel Messi na njih 125. Iza njih ostali su još i Roberto Ayala (114) i Diego Simeone (104).