[VIDEO] SP 2018: Belgija deklasirala Tunis, Hazard i Lukaku zabili po dva gola

Belgijanci su jednom nogom u osmini finala.

Deseti dan Svjetskog nogometnog prvenstva u skupini G otvorili su Belgija i Tunis, a europska reprezentacija upisala je rutiniranu, 5:2 pobjedu.

Prvi udarac danas imao je Meunier već u trećoj minuti, no pucao je ravno u Ben Mustaphu. Samo dvije minute i 59 sekundi kasnije uz pomoć videoanalize utvrđeno je da je Ben Yousseff napravio prekršaj nad Hazardom unutar kaznenog prostora pa je belgijska desetka zabila gol s bijele točke za prednost, što je bio drugi najbrži gol Belgije u povijesti Mundijala, nakon onog Leopolda Anoul’sa protiv Engleske iz 1954. godine (5. minuta). Uz to, ovo je bio 13 kazneni udarac dosuđen u Rusiji, čime se izjednačio broj cjelokupnog turnira u Brazilu od prije četiri godine.

Hazard je u 13. minuti pucao u tuniskog golmana, da bi Lukaku tri minute kasnije iskoristio proigravanje Mertensa i svojim trećim golom na SP-u povisio na 2:0.

No, veselje Belgije nije dugo trajalo. Nakon slobodnog udarca Khazrija u 18. minuti najbolje se u kaznenom prostoru snašao desni bek Bronn i glavom smanjio na 2:1. Uslijedila su dva promašaja Alderweirelda i Sassija, da bi Courtois upisao prvu obranu nakon udarca Khazrija u 33. minuti.

Kazna je stigla u trećoj minuti sudačke nadoknade kada Meunier pronalazi Lukakua, koji lobom povisuje na 3:1. Zanimljivo je za spomenuti kako su se čak dva igrača Tunisa ozlijedila u prvom poluvremenu pa ih je trener morao zamijeniti. Riječ je o strijelcu Bronnu i Ben Yousseffu, umjesto kojih su ušli Hamdi Nagguez i Yohan Benalouane.

Na otvaranju drugog dijela, u 51. minuti, Hazard je primio fantastičnu loptu od De Bruynea, zaobišao golmana i zabio za 4:1. Bio je to Edenov 11. gol, uz 12. asistenciju u dresu Belgije u posljednje 21 utakmice. Prvi udarac na susretu Carrasco je uputio u 62. minuti, no otišlo je zamalo pored gola.

Na drugoj strani Badri je pucao u Courtoisa u 66. minuti, a zatim je u igru ušao Michy Batshuayi, koji je imao čak četiri prilike, no nijednom nije uspio pronaći put do mreže sve do 90. minute, kada klizećim startom zabija za 5:1.

Konačnih 5:2 postavio je Khazri u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Romelu Lukaku bio je apsolutna zvijezda ove utakmice, a došao je i do nekoliko rekorda. Naime, postao je jedini Belgijac u povijesti koji je zabio četiri gola na jednom Mundijalu, kao i jedini igrač koji je postigao sedam golova na velikim natjecanjima za reprezentaciju Belgije (SP 2014 – 1, EP 2016 – 2, SP 2018 – 4).

Uz to, Belgija je uputila čak sedam udaraca u prvom dijelu, što je najviše udaraca u prvom poluvremenu neke utakmice ovogodišnjeg SP-a, a prva tri gola pala su unutar 18 minuta, što je prvi put nakon daleke 2006. godine i utakmice između Njemačke i Kostarike (4:2).