[VIDEO] SP 2018: Belgija ima lijepu prednost, čak dva igrača Tunisa se ozlijedila!

Vrlo interesantan nogomet gledamo u današnjem prvom dvoboju.

Deseti dan Svjetskog nogometnog prvenstva u skupini G otvaraju Belgija i Tunis, a europska reprezentacija nakon prvog dijela vodi s 3:1.

Prvi udarac danas imao je Meunier već u trećoj minuti, no pucao je ravno u Ben Mustaphu. Samo dvije minute i 59 sekundi kasnije uz pomoć videoanalize utvrđeno je da je Ben Yousseff napravio prekršaj nad Hazardom unutar kaznenog prostora pa je belgijska desetka zabila gol s bijele točke za prednost, što je bio drugi najbrži gol Belgije u povijesti Mundijala, nakon onog Leopolda Anoul’sa protiv Engleske iz 1954. godine (5. minuta).

Hazard je u 13. minuti pucao u tuniskog golmana, da bi Lukaku tri minute kasnije iskoristio proigravanje Mertensa i svojim trećim golom na SP-u povisio na 2:0.

No, veselje Belgije nije dugo trajalo. Nakon slobodnog udarca Khazrija u 18. minuti najbolje se u kaznenom prostoru snašao desni bek Bronn i glavom smanjio na 2:1. U 21. minuti Alderweireld je pucao daleko pored gola, a deset minuta kasnije okvir gola nije pogodio ni Sassi na drugoj strani.

Khazri je u 33. minuti pucao ravno u Courtoisa, koji je tako upisao prvu obranu, a Sassi je u 40. minuti pucao preko gola. Kazna je stigla u trećoj minuti sudačke nadoknade kada Meunier pronalazi Lukakua, koji lobom povisuje na 3:1. Zanimljivo je za spomenuti kako su se čak dva igrača Tunisa ozlijedila u prvom poluvremenu pa ih je trener morao zamijeniti. Riječ je o strijelcu Bronnu i Ben Yousseffu, umjesto kojih su ušli Hamdi Nagguez i Yohan Benalouane.