[VIDEO] SP 2018: Belgija ranim vodstvom vodi protiv Engleza na poluvremenu

Belgijance 45 minuta dijeli od povijesnog uspjeha.

Belgija nakon prvog poluvremena utakmice za treće mjesto na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji na Krestovsky Stadium u Sankt Petersburgu vodi protiv Engleske s minimalnih 1:0.

Iz prve prave akcije Belgijanci su poveli. Već u trećoj minuti i 38. sekundi utakmice Lukaku je povukao brzu kontru, Chadli centrirao, a Thomas Meunier se othrvao Roseu i koljenom zabio za 1:0. U 12. minuti Lukaku je pronašao De Bruynea, čiji udarac krajnjim naporom Pickford uspijeva obraniti, a dvije minute kasnije Delph je uputio prvi udarac za Englesku ravno u Courtoisa.

U 20. minuti nakon kornera Maguire je glavom pucao u Courtoisa, a Harry Kane tri minute kasnije mogao je izjednačiti, no pucao je zamalo pored gola. U 35. minuti Alderweireld je škaricama pucao preko gola, a do kraja poluvremena vrijedi izdvojiti ozljedu bedrenog mišića Chadlija, kojega je zamijenio Vermaelen.