[VIDEO] SP 2018: Belgija ruši Brazilce nakon prvog dijela!

Senzacija se sprema u Rusiji.

Nakon što je Francuska izborila polufinale Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, na Kazan Areni najveći derbi četvrtine finala igraju Brazil i Belgija, a nakon prvog poluvremena rezultat je 2:0 za Belgiju.

Već u drugoj minuti De Bruyne je pucao pored gola, da bi u osmoj minuti Miranda glavom nakon kornera pogodio stativu. U 13. minuti Belgijanci su došli do vodstva. Korner je izveo Chadli, a Fernandinho laktom zabio autogol.

Šest minuta kasnije Courtois je upisao prvu obranu nakon udarca Philippe Coutinha, a obranio je i udarac Marcela u 26. minuti. Iz prvog udarca u okvir Belgija je došla do drugog pogotka. De Bruyne je povukao polukontru i u 31. minuti udarcem u sami kut zabio za 2:0.

Devet minuta prije odmora Jesus je mogao smanjiti rezultat, no glavom je pucao pored gola, a Courtois je krajnjim naporom obranio udarac Coutinha iz 38. minute. Četiri minute prije poluvremena Alisson je izbio pokušaj De Bruynea iz slobodnog udarca u korner i na odmor se otišlo s 2:0.