[VIDEO] SP 2018: Belgija šokirala Brazil, Courtois ju odveo u polufinale!

Belgija će igrati protiv Francuske za finale.

Nakon što je Francuska izborila polufinale Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, na Kazan Areni najveći derbi četvrtine finala odigrali su Brazil i Belgija, a Belgija je pobijedila 2:1 te prošla u polufinale prvi put nakon 1986. godine.

Već u drugoj minuti De Bruyne je pucao pored gola, da bi u osmoj minuti Miranda glavom nakon kornera pogodio stativu. U 13. minuti Belgijanci su došli do vodstva. Korner je izveo Chadli, a Fernandinho laktom zabio autogol.

Šest minuta kasnije Courtois je upisao prvu obranu nakon udarca Philippe Coutinha, a obranio je i udarac Marcela u 26. minuti. Iz prvog udarca u okvir Belgija je došla do drugog pogotka. De Bruyne je povukao polukontru i u 31. minuti udarcem u sami kut zabio za 2:0.

Devet minuta prije odmora Jesus je mogao smanjiti rezultat, no glavom je pucao pored gola, a Courtois je krajnjim naporom obranio udarac Coutinha iz 38. minute. Četiri minute prije poluvremena Alisson je izbio pokušaj De Bruynea iz slobodnog udarca u korner i na odmor se otišlo s 2:0.

Tite je u nastavku odlučio uvesti Firmina i to umjesto najboljeg brazilskog pojedinca, Williana, a prvu priliku imao je Paulinho, kojemu je Courtois obranio udarac iz 54. minute. Samo dvije minute kasnije Kompany je srušio Jesusa u kaznenom prostoru, no Milorad Mažić nije odlučio pokazati na bijelu točku.

Tite je ludio na klupi pa u igru poslao i Douglasa Costu. U 62. minuti Hazard je mogao riješiti pitanje pobjednika, no pucao je pored gola, a Courtois je u 64. minuti obranio novi pokušaj, ovoga puta Coste. Njegov novi udarac iz 71. minute obranio je golman Belgije, a Tite je tada uveo i treću zamjenu, Renata Augusta.

Courtois je potom obranio još jedan udarac Coste, da bi konačno Augusto 14 minuta prije kraja iskoristio odličan centaršut Coutinha i glavom smanjio na 2:1. Svega dvije minute kasnije Neymar je prošao po lijevoj strani, a Firmino zamalo pucao preko gola, da bi Augusto u 81. minuti promašio nemoguće i pucao pored gola.

Coutinho je u 84. minuti pucao preko gola, a Courtois je još jednom nevjerojatno intervenirao i obranio udarac Neymara iz 93. minute te odveo Belgiju u polufinale na Francusku.