[VIDEO] SP 2018: Belgija u drugom dijelu deklasirala Panamu i došla do uvjerljive pobjede

Debitant ipak nije uspio prirediti senzaciju.

U skupini G na Svjetskom nogometnom prvenstvu postoje dva izrazita favorita za prolaz, a jedan od njih je Belgija, koja je upravo završila svoju prvu utakmicu i protiv debitanta Paname pobijedila s visokih 3:0.

Od samog početka Belgijanci su krenuli napadati, a već u šestoj minuti Penedo je obranio pokušaj Carrasca, a velikom intervencijom Penedo je spasio svoj gol i nakon udarca Mertensa. Nastavili su se promašaji favorita pa su tako Eden Hazard, Mertens, De Bruyne, ponovno Hazard dva puta i Mertens pucali pored gola. Cooper je imao jedinu priliku za Panamu u prvom dijelu, no i on je pucao preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Već u drugoj minuti nastavka Dries Mertens došao je do jedne lopte nakon izbijanja Fidela Escobara i fenomenalnim pogotkom volejom iz prve donio Belgiji prednost.

U 52. minuti De Bruyne je iz slobodnog udarca zamalo pucao pored gola, a tri minute kasnije Murillo je ostao sam pred Courtoisom, no upisao je veliku obranu golman Belgije. Otvorila se Panama pa je Barcenas u 58. minuti pucao pored gola, no u 69. minuti Hazard je povratnom loptom pronašao De Bruynea, koji je centrirao, a Romelu Lukaku glavom povisio na 2:0.

U tri poteza 15 minuta prije kraja Belgija je došla do novog pogotka. Witsel je pronašao Hazarda, koji je proigrao Lukakua, a on svojim drugim pogotkom postavio konačnih 3:0. Sudac Janny Sikazwe iz Zambije pokazao je čak osam žutih kartona, pet za Panamu i tri za igrače Belgije.