[VIDEO] SP 2018: Bez golova u Samari, Peru ruši australske snove o osmini finala

Pratite s nama rasplet skupine C.

U skupini C danas je na rasporedu posljednje, treće kolo grupne faze natjecanja na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji, a nakon prvih 45 minuta u osminu finala idu Francuska i Danska.

Veći derbi igra se u Samari, gdje na poluvremenu Danska i Francuska igraju bez pogodaka. Francuzi su imali dvije prilike u 15. minuti. Prvo je Schmeichel nakon dvostrukog proigravanja Girouda i Lemara izbio Giroudov pokušaj u korner, a nakon njega Varane je glavom pucao pored gola. Nakon dugo vremena u 33. minuti Dembele je pucao pored gola, a šest minuta kasnije Griezmann je pucao ravno u Kaspera i na odmor se otišlo s 0:0.

Danska (4-3-3)

Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Larsen – Delaney, Jorgensen, Eriksen – Braithwaite, Cornelius, Sisto

Francuska (4-2-3-1)

Mandanda – Sidibe, Varane, Kimpembe, Lucas – Kante, N’Zonzi – Dembele, Griezmann, Lemar – Giroud

U Sočiju Australci traže pobjedu protiv Perua, kojom bi imala teoretske šanse za prolazak u osminu finala. Inače, Klokani nikad nisu uspjeli pobijedit južnoameričku momčad u povijesti grupne faze natjecanja (nula pobjeda, jedan remi i dva poraza), a zasada gube 1:0.

Prvi udarac već u petoj minuti uputio je Mile Jedinak, no pucao je pored gola. Kazna je stigla u 18. minuti. Iz prve peruanske prilike Guerrero je centrirao, a Carrillo odličnim volejom zabio za vodstvo Perua. Bilo je to prvo vodstvo Perua na Mundijalu još od vodstva protiv Irana iz 1978. godine, što je ujedno njihova posljednja pobjeda.

Mogao je Leckie glavom izjednačiti, no dvije minute kasnije pucao je preko gola, a ni Rogić nije bio precizan u 24. minuti. Rogićev udarac iz 28. minute Gallese je izbio u korner, a Yotun, Jedinak i Sainsbury do kraja poluvremena su pucali pored gola i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Perua.