[VIDEO] SP 2018: BiH šokirala Južnu Koreju, Francuzi na Barcin pogon srušili Italiju

Nove prijateljske utakmice su iza nas.

Odigrano je još pet prijateljskih utakmica prije nadolazećeg Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, a iznenađenja ni danas nije nedostajalo.

Australija je s uvjerljivih 4:0 deklasirala Češku. U 32. minuti Kruse je s lijeve strane ubacio u peterac, a Leckie donio prednost Australcima. U devetoj minuti nastavka Nabbout je nakon soloprodora povisio na 2:0, da bi Leckie svojim drugim golom nakon upošljavanja Mooyja zabio za 3:0. Konačni rezultat autogolom je postavio Jugas deset minuta prije kraja.

Bosna i Hercegovina iznenadila je Južnu Koreju i upisala pobjedu od 3:1. Igrač utakmice bio je Edin Višća, koji je postigao hat-trick, dok je jedini gol za Azijate zabio Lee u 30. minuti.

Tunis i Turska remizirali su 2:2. Nakon što je Tosun doveo Turke u vodstvo u 54. minuti iz kaznenog udarca, Badri je samo dvije minute kasnije izjednačio. Sassi je doveo Tunižane u vodstvo u 79. minuti, no Soyuncu je u posljednjoj minuti zabio za konačnih 2:2.

Francuska je na Allianz Rivieri u Nici s 3:1 pobijedila Italiju. U vodstvo ih je doveo stoper Barcelone Samuel Umtiti, koji je iskoristio jednu odbijenu loptu nakon obrane Sirigua. Potencijalno katalonsko pojačanje, Antoine Griezmann, u 29. minuti iz kaznenog udarca povisio je na 2:0, prije nego je Leonardo Bonucci u 36. minuti iskoristio lošu reakciju Llorisa nakon slobodnog udarca Balotellija i smanjio na 2:1. Konačan rezultat postavio je još jedan igrač Blaugrane, Ousmane Dembele, koji je u 63. minuti udarcem iz prve s ruba kaznenog prostora fantastično pogodio u same rašlje. Egipat i Kolumbija remizirali su bez pogodaka, 0:0.

SP 2018, prijateljske utakmice:

Australija 4:0 Češka (Leckie 32., 72., Nabbout 54., Jugas 80. – ag)

Južna Koreja 1:3 BiH (Lee 30. / 28., 45+1., 79. Višća)

Tunis 2:2 Turska (Badri 56., Sassi 79. / 54. – 11m Tosun, 90. Soyuncu)

Francuska 3:1 Italija (Umtiti 8., Griezmann 29. – 11m, Dembele 63. / 36. Bonucci)

Egipat 0:0 Kolumbija