[VIDEO] SP 2018: Brazil i Belgija izraziti su favoriti za četvrtfinale

Nove utakmice osmine finala su ispred nas.

Pred nama su nove utakmice osmine finala Svjetskog nogometnog prvenstva, a danas nas očekuju možda i dvije utakmice s najizraženijim favoritima za prolazak u četvrtinu finala.

Brazil će u 16 sati na Cosmos Areni u Moskvi protiv Meksika tražiti prolaz među osam najboljih reprezentacija svijeta. Svi i dalje čekaju da Neymar konačno zablista te postigne više od jednog gola, koliko je dosada na Mundijalu zabio (protiv Kostarike u 97. minuti). No, dok on igra u nešto lošijem izdanju nego za klub, njegovi suigrači nose Selecao dalje. Philippe Coutinho igra nogomet života, a uz njega Willian, Jesus, Paulinho i Casemiro rade pravu pomutnju protivnicima. Rani gol Brazilaca mogao bi značiti i njihov siguran prolazak.

Nasuprot njih stoji Meksiko, koji se provukao u osminu finala. Veliku uslugu napravila im je Južna Koreja, pobijedivši Njemačku 2:0, nakon što im je opasno prijetilo ispadanje zbog poraza od Švedske (3:0). Chicharito, Lozano i Vela u stanju su zaprijetiti svakome, svjedočili smo tome protiv Nijemaca, no prizemljenje protiv Blagulta stavlja momčad Juan Carlosa Osorija u vrlo neugodnu situaciju.

Belgiju ćemo ponovno gledati u večernjem terminu, a nakon što su upisali sve tri uvjerljive pobjede u grupnoj fazi, Belgijanci će na Rostov Areni igrati protiv Japana. Nedvojbeno je svaki statistički podatak na strani Martinezove momčadi i zvijezde kao što su De Bruyne, Hazard, Mertens, Lukaku, Carrasco i Witsel apsolutni su favoriti protiv Samuraja, koji su samim plasmanom u osminu finala već napravili i više od zacrtanog cilja – neispadanja bez pobjede.

Veći derbi danas zasigurno će biti onaj između Brazila i Meksika, a tu utakmicu sudit će Talijan Gianluca Rocchi. Senegalac Malang Diedhiou vjerojatno sudi svoju posljednju utakmicu na Mundijalu i to u dvoboju Belgije i Japana od 20 sati.