[VIDEO] SP 2018: Cavani ruši Portugal nakon prvog dijela

Urugvajci imaju minimalnu prednost.

Drugu utakmicu osmine finala na Svjetskom nogometnom prvenstvu upravo igraju Urugvaj i Portugal, a nakon prvog dijela južnoamerička reprezentacija vodi 1:0.

U drugoj minuti Bernardo Silva glavom je pucao daleko pored gola, a četiri minute kasnije Muslera je s lakoćom obranio pokušaj Ronalda. U sedmoj minuti iz prve urugvajske prilike dolazi do pogotka. Edinson Cavani pronašao je Luisa Suareza, koji je prvo fenomenalno primio loptu prsima, a zatim i centrirao, a napadač Paris Saint-Germaina glavom zabio za 1:0. Mogao je Suarez i povisiti rezultat, no njegov pokušaj iz slobodnog udarca u 22. minuti krajnjim naporom Patricio je uspio obraniti. Do odmora, osim pokušaja Ronalda iz slobodnog udarca ravno u živi zid, većih prilika nije bilo i na poluvremenu Urugvajci vode 1:0.