NAJNOVIJE VIJESTI

[VIDEO] SP 2018: Diego Costa presudio Irancima

Španjolska je upisala minimalnu pobjedu.

U posljednjoj današnjoj utakmici sedmog dana Svjetskog nogometnog prvenstva Španjolci su, teže od očekivanog, pobijedili Iran s minimalnih 1:0, što znači da će Iranci protiv Portugalaca tražiti mjesto u osmini finala.

Na početku susreta vidjeli smo dva pokušaja Carvajala i Ansarifarda, koji su otišli daleko pored gola, prije nego je David Silva u 25. minuti iz slobodnog udarca pucao ravno u Beiranvanda. Isti igrač pokušao je i škaricama u 30. minuti, no pucao je preko gola, a ni Isco u 31. minuti nije pronašao okvir gola. Do kraja poluvremena nismo vidjeli nijedan udarac i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je otvorio Busquets, čiji udarac Amiri brani na gol liniji, a u nastavku akcije Beiranvand krajnjim naporom brani pokušaj Barceloninog defanzivnog veznog igrača. U 52. minuti Isco je pucao visoko preko gola, a na drugoj strani najveću priliku Iranaca imao je Ansarifard, no pogodio je vanjski dio mreže.

Konačno, u 54. minuti Diego Costa našao se u svojoj prvoj prilici na utakmici i poentirao. Nakon kornera izgledalo je da nema opasnosti po iranska vrata, no Iniesta i Silva napravili su dvostruko proigravanje, kapetan Blaugrane uposlio je Costu, a on zabio za 1:0. Time je Costa postao prvi Španjolac nakon Fernanda Torresa iz 2006. godine, koji je postigao pogodak na obje utakmice otvaranja u skupini za Španjolsku.

U 60. minuti Taremi je mogao šokirati Furiju, no glavom je zamalo pucao pored gola, da bi u 63. minuti Iran postigao gol, no Ezatolahi se nalazio u zaleđu pa je pogodak uz pomoć videotehnologije opravdano poništen. Osam minuta prije kraja Amiri je prošao Piquea i centrirao, no Taremi je glavom pucao preko gola i susret je završio s minimalnih 1:0. Urugvajski sudac Cunha pokazao je dva žuta kartona igračima Irana, Amiriju i Ebrahimiju.