[VIDEO] SP 2018: Engleska iz dva udarca u okvir do dva gola i polufinala

Švedsku je zaustavio odlični Pickford.

Pred nama je i drugi dan četvrtfinala na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji, a Engleska je izborila polufinale nakon što je iz dva udarca u okvir zabila dva gola i izbacila Švedsku 2:0.

Janne Andersson u susret je morao ući bez kartoniranog desnog beka Mikaela Lustiga pa je umjesto njega zaigrao Krafth. Nakon početnog ispitivanja snaga, Claesson je prvi zaprijetio i to zamalo preko gola u 12. minuti, a prvu englesku priliku imao je Kane nakon polukontre Sterlinga, no pucao je pored gola. U 26. minuti Marcus Berg išao je sam na Pickforda, no pomoćni sudac podigao je zastavicu zbog zaleđa, iako zaleđa nije bilo te su Šveđani oštećeni.

U 30. minuti iz prvog prekida Englezi su poveli. Korner je izveo Young, a Maguire glavom zabio za vodstvo Tri Lava. Do odmora Robin Olsen je fenomenalno izašao u udarac Sterlinga u 44. minuti i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Engleza.

Nastavak je otvorio Ludvig Augustinsson, koji je centrirao, a Bergov pokušaj glavom Pickford je krajnjim naporom uspio obraniti. U jeku švedskih napada Englezi su došli do novog gola. Nakon centaršuta Lingarda Alli je ostao nečuvan i glavom povisio na 2:0.

Mogao je Blagult odmah smanjiti rezultat. Naime, u 62. minuti nakon prekrasne tiki-taka akcije Claesson je došao do lopte i pucao, a krajnjim naporom Pickford je obranio i njegov pokušaj. Andersson je u igru uveo Guidettija i Olssona u 65. minuti, a Bergov pokušaj iz 72. minute nevjerojatnom intervencijom Pickford je izbio u korner.

Posljednju priliku imao je Augustinsson, čiji je slobodni udarac otišao preko gola u 90. minuti, čime su Englezi iz dva udarca u okvir došli do dva gola i pobjede te prvi put na ovom Mundijalu sačuvali mrežu netaknutom.