[VIDEO] SP 2018: Englezi dominiraju, Tunižani iz kaznenog udarca drže bod

Silne propuštene prilike koštale su Engleze.

U posljednjoj današnjoj utakmici Svjetskog nogometnog prvenstva u skupini G Engleska na poluvremenu protiv Tunisa igra samo 1:1.

Već u trećoj minuti Lingard je imao stopostotnu priliku, no Hassen je nogom izbio loptu u korner, a nakon kojeg je obranio i pokušaj Allija. U petoj minuti Alli je prizemno centrirao, a Lingard je krivo zahvatio loptu pa je promašio prazna vrata. Ipak, nije dugo izdržala momčad Tunisa jer je već u 11. minuti nakon kornera Hassen obranio pokušaj Stonesa glavom, no Harry Kane natrčao je na odbijenu loptu i zabio za vodstvo.

No, problemi Tunižana tu nisu stali. Naime, u 15. minuti Hassen je morao izaći iz igre pa ga je zamijenio drugi golman Ben Mustapha. Prvu intervenciju imao je već u 18. minuti nakon udarca Hendersona, a šest minuta kasnije Lingard je bio neometan, no pucao pored gola.

Ben Mustapha novu obranu upisao je u 31. minuti nakon udarca Lingarda glavom, a u 35. minuti Walker je laktom udario u glavom protivničkog napadača pa je Wilmar Roldan pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Ferjani Sassi i izjednačio na 1:1, iako je Pickford bio jako blizu lopte. Posljednju priliku prije odlaska na odmor imao je Lingard, no lobom je pogodio stativu pa se na odmor otišlo s neodlučenih 1:1.