[VIDEO] SP 2018: Englezi iz jedinog udarca u okvir vode protiv Šveđana

Engleska ima prednost na poluvremenu.

Pred nama je i drugi dan četvrtfinala na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji, a nakon prvog poluvremena utakmice između Švedske i Engleske Tri Lava vode 1:0.

Janne Andersson u susret je morao ući bez kartoniranog desnog beka Mikaela Lustiga pa je umjesto njega zaigrao Krafth. Nakon početnog ispitivanja snaga, Claesson je prvi zaprijetio i to zamalo preko gola u 12. minuti, a prvu englesku priliku imao je Kane nakon polukontre Sterlinga, no pucao je pored gola. U 26. minuti Marcus Berg išao je sam na Pickforda, no pomoćni sudac podigao je zastavicu zbog zaleđa, iako zaleđa nije bilo te su Šveđani oštećeni.

U 30. minuti iz prvog prekida Englezi su poveli. Korner je izveo Young, a Maguire glavom zabio za vodstvo Tri Lava. Do odmora Robin Olsen je fenomenalno izašao u udarac Sterlinga u 44. minuti i na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Engleza.