[VIDEO] SP 2018: Eurogol kapetana Kolarova donio Srbiji pobjedu, Ivanović ušao u povijest!

Odličan pogodak našim susjedima donio je pobjedu.

Današnji dan na Svjetskom nogometnom prvenstvu započeo je utakmicom između Kostarike i Srbije na Cosmos Areni u Samari. Naši susjedi uspješno su startali na Mundijalu, s obzirom da su upisali pobjedu od 1:0, koja je mogla biti i izraženija.

Na malo toplijih 22 stupnja Celzijusa Gonzalez je imao prvu priliku na utakmici, no u trećoj minuti glavom je pucao ravno u Stojkovića. Zatim su pored gola pucali i Kolarov i Guzman Perez, prije nego je najbolju priliku prvog poluvremena imao Sergej Milinković-Savić, koji je ostao nečuvan nakon centaršuta, no loše je zahvatio loptu pa je Navas upisao smirenu obranu. Nakon dugo vremena šest minuta prije odmora Urena je pucao visoko preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Već u petoj minuti nastavka Mitrović je napravio dvostruko proigravanje s Milinković-Savićem i izašao sam pred Navasa, no golman Real Madrida ponovno je upisao veliku obranu. Konačno, u 56. minuti Aleksandar Kolarov fenomenalno izvedenim slobodnim udarcem s preko 20 metara uz samu stativu zabija eurogol i kapetanski odvodi Bele Orlove do vodstva. Deset minuta kasnije Bane je centrirao, a Milinković-Savić glavom pucao pored gola, a 20 minuta prije kraja Mladen Krstajić u igru je uveo Filipa Kostića.

Apsolutno najraspoloženiji danas bio je Sergej Milinković-Savić, čiji je udarac iz 76. minute otišao preko gola, a uvođenjem Rukavine Krstajić je odlučio zatvoriti utakmicu te do kraja upisao prva tri boda na Mundijalu. Malang Diedhiou pokazao je četiri žuta kartona, Calvu, Guzman Perezu, Ivanoviću i Prijoviću.

Vrijedi spomenuti da je to bio prvi, povijesni susret samostalne Srbije protiv neke nacije iz Sjeverne i Srednje Amerike na Mundijalima, a Branislav Ivanović ispisao je povijest jer je postao igrač s najviše nastupa u povijesti Srbije. Sa 104 nastupa prestigao je legendarnog Dejana Stankovića, koji je ostao na 103 nastupa.