[VIDEO] SP 2018: Fenomenalan gol Di Marije poništio kazneni udarac Francuza

Neriješenim rezultatom otišlo se na odmor.

Danas započinje knock-out faza natjecanja na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji, a osminu finala otvaraju dva bivša svjetska prvaka. U sudaru titana na poluvremenu Francuska i Argentina igraju 1:1.

Prije utakmice jedna zanimljivost. Didier Deschamps upravo vodi 80. utakmicu na klupi Trikolora, čime je prestigao Raymonda Domenecha i njegovih 79 utakmica na klupi Francuske. S druge strane, Jorge Sampaoli i 15. uzastopni put nije odlučio na teren poslati identičnu postavu u dvije utakmice zaredom.

U čvrstoj utakmici prvu priliku imao je Griezmann, no u devetoj minuti iz slobodnog udarca pogodio je gredu. Četiri minute kasnije Rojo je srušio Mbappea u kaznenom prostoru, što je bilo dovoljno da Iranac Alireza Faghani bez gledanja videotehnologije pokaže na bijelu točku. Griezmann je bio siguran i zabio za prednost. U 21. minuti i Pogba je imao priliku iz slobodnog udarca, no pucao je preko gola.

U 28. minuti Mercado je centrirao, a lopta je u ruku pogodila Samuela Umtitija. Međutim, sudac nije pokazao ni kazneni udarac, ni korner za Gaučose. Od tada Argentinci su bili bolji, a dominaciju su okrunili u 41. minuti. Nakon ubacivanja rukom Tagliafica lopta je došla do Angela Di Marije, koji fenomenalnim udarcem s 25 metara prekrasno zabija za 1:1, rezultat kojim se otišlo na odmor.