[VIDEO] SP 2018: Forsberg srušio Švicarsku i donio Švedskoj prvo četvrtfinale nakon 24 godina!

Velika pobjeda Šveđana.

Švedska i Švicarska odigrali su veliki europski derbi na Krestovsky Stadium u Sankt Petersburgu, a Blagult je upisao minimalnu, 1:0 pobjedu.

Švedska, kojoj je ovo jubilarna, 50. utakmica u povijesti Mundijala, u susret je ušla bez ozlijeđenog Sebastiana Larssona, dok su kod Švicarske zbog akumuliranih žutih kartona susret morali propustiti Stephan Lichtsteiner i Fabian Schar. Shaqiri i Zuber bezopasnim udarcima otvorili su susret, prije nego je Marcus Berg pucao preko gola na drugoj strani. Albin Ekdal u devetoj minuti pucao je zamalo preko gola, a nakon dugo vremena u 23. minuti Zuber je glavom pucao preko gola.

Najbolju priliku prvog poluvremena imao je Berg, kojemu je Sommer krajnjim naporom obranio udarac u 28. minuti, a šest minuta kasnije Xhaka je pucao visoko preko gola. U 38. minuti Džemaili je također pucao preko gola, kao i Ekdal u 41. minuti te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nastavak je otvorio Ola Toivonen udarcem preko gola, a nakon duge borbe konačno smo do gola došli u 66. minuti. Dugačka akcija okončana je dvostrukim proigravanjem Forsberga i Toivonena, a na kraju je Emilov udarac Akanji skrenuo u vlastitu mrežu, ali se gol pripisao veznom igraču Leipziga. Samo tri minute kasnije Ekdal je zamalo pucao preko gola, a na drugoj strani Rodriguez je pucao ravno u Olsena.

Do kraja utakmice Blagult se odlično branio, a jedinu priliku imao je Haris Seferović i to glavom u 91. minuti, no Olsen je upisao novu obranu i odveo Švedsku u četvrtinu finala. U posljednjoj sekundi vrijedi istaknuti kako je crveni karton zaradio je Lang. Tako je Švedska pobijedila i u četvrtoj utakmici na Mundijalu na kojoj je na poluvremenu bilo 0:0, dok Švicarska nikad nije pobijedila na Mundijalima nakon što je rezultat bio 0:0 nakon prvog dijela.