[VIDEO] SP 2018: Francuska iz dva udarca u okvir do dva gola, katastrofalna greška Muslere

Trikolori su prvi polufinalisti.

Konačno je započela četvrtina finala Svjetskog nogometnog prvenstva, a u Nižnjem Novgorodu Francuska je izborila polufinale pobjedom nad Urugvajem od 2:0 iz jedina dva udarca u okvir.

Oscar Tabarez nažalost morao je započeti susret bez Edinsona Cavanija, a prvu priliku imali su Francuzi, no u 15. minuti Mbappe je glavom pogodio vanjski dio mreže. Pogba je u 19. minuti pucao visoko preko gola, a prvi udarac u okvir vrata uputio je Vecino, no bila je to laka zadaća za Llorisa u 36. minuti.

Četiri minute kasnije Bentancur je napravio prekršaj i zaradio žuti karton, a nakon slobodnog udarca Griezmann je centrirao, a Raphael Varane nadvisio Stuanija i glavom doveo Trikolore u vodstvo iz jedinog francuskog udarca u okvir gola. Ujedno, bilo je to prvi put u povijesti da su Urugvajci na Mundijalu primili dva uzastopna gola iz prekida, nakon onog gola Portugalaca iz kornera. Ogromnu priliku za izjednačenje imao je Caceres, no Lloris je spektakularnom obranom sačuvao svoju mrežu minutu prije kraja prvog dijela.

Do prve prilike u nastavku morali smo čekati na 59. minutu, kada je Caceres pucao visoko preko gola. Tada je reagirao Tabarez i uveo Rodrigueza i Gomeza, no u 61. minuti Fernando Muslera napravio je neviđenu pogrešku i dozvolio Griezmannu povećanje prednosti na 2:0.

Rodriguez je u 64. minuti pucao zamalo pored gola, a Tolisso je na drugoj strani pucao preko gola. Posljednji Tabarezov potez bilo je uvođenje Urrete, no ni on nije uspio dostojno zamijeniti neigranje Cavanija pa su Urugvajci ispali s dva primljena gola iz dva udarca u okvir.