[VIDEO] SP 2018: Francuzi remizirali protiv momčadi koja ne ide u Rusiju, Danska iznenadila Meksiko

Nove tri utakmice su iza nas.

Prijateljske utakmice približavaju se samom kraju i svega pet dana dijeli nas od glavnog događaja ovog ljeta, Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji. Večeras su odigrane još tri utakmice u kojima je jedan od glavnih favorita za osvajanje Mundijala doživio šokantan remi.

No, krenimo redom. Danska je na Brondby Stadion ugostila Meksiko i slavila 2:0. Christian Eriksen proigrao je Poulsena u 71. minuti, koji eurogolom s ruba kaznenog prostora zabija za 1:0, a svega četiri minute kasnije Dalsgaard je uposlio Eriksena, koji potvrđuje pobjedu Skandinavaca.

Baš kao i Njemačka sinoć, Španjolska večeras nije prikazala uvjerljivu igru i s minimalnih 1:0 pobijedila je Tunis. Gol odluke na Krasnodar Stadium postigao je Iago Aspas nakon odličnog upošljavanja Diega Coste, koji je prethodno izvozao obranu Tunižana, u 84. minuti.

Ako Njemačka i Španjolska ne pružaju dobar nogomet, što onda tek reći za Francuze? Oni su, naime, na Parc Olympique Lyonnais u Lyonu jedva izvukli remi od momčadi koja ni ne sudjeluje na Mundijalu, Sjedinjenih Američkih Država. Završilo je 1:1, a vodstvo Amerima donio je Green odličnim golom iz okreta nakon velike pogreške Sidibea u 44. minuti. Bio je to ujedno prvi gol kojeg je SAD u povijesti dao Francuskoj. Ipak, uspjeli su se Francuzi spasiti katastrofalnog poraza 11 minuta prije kraja nakon Pavardovog prizemnog centaršuta i pogotka Mbappea.