[VIDEO] SP 2018: Harry Kane srušio Tunis u sudačkoj nadoknadi

Englezi su uz dosta sreće izborili pobjedu.

U posljednjoj današnjoj utakmici Svjetskog nogometnog prvenstva u skupini G Engleska je uspjela slomiti otpor hrabrih Tunižana tek u 92. minuti i pobijediti 2:1.

Već u trećoj minuti Lingard je imao stopostotnu priliku, no Hassen je nogom izbio loptu u korner, a nakon kojeg je obranio i pokušaj Allija. U petoj minuti Alli je prizemno centrirao, a Lingard je krivo zahvatio loptu pa je promašio prazna vrata. Ipak, nije dugo izdržala momčad Tunisa jer je već u 11. minuti nakon kornera Hassen obranio pokušaj Stonesa glavom, no Harry Kane natrčao je na odbijenu loptu i zabio za vodstvo.

No, problemi Tunižana tu nisu stali. Naime, u 15. minuti Hassen je morao izaći iz igre pa ga je zamijenio drugi golman Ben Mustapha. Prvu intervenciju imao je već u 18. minuti nakon udarca Hendersona, a šest minuta kasnije Lingard je bio neometan, no pucao pored gola.

Ben Mustapha novu obranu upisao je u 31. minuti nakon udarca Lingarda glavom, a u 35. minuti Walker je laktom udario u glavom protivničkog napadača pa je Wilmar Roldan pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Ferjani Sassi i izjednačio na 1:1, iako je Pickford bio jako blizu lopte. Posljednju priliku prije odlaska na odmor imao je Lingard, no lobom je pogodio stativu pa se na odmor otišlo s neodlučenih 1:1.

Nastavak je glavom otvorio Kane udarcem ravno u Ben Mustaphu, a sve do 68. minute nismo vidjeli nijednu priliku pa je izbornik Tri Lava u igru odlučio uvesti Marcusa Rashforda. Minutu kasnije Trippier je iz slobodnog udarca pucao zamalo pored gola, a u 72. minuti Sliti je na drugoj strani pucao daleko pored gola.

Ashley Young u 79. minuti iz slobodnog udarca pucao je preko gola, a u sudačkoj nadoknadi Harry Kane svojim drugim pogotkom donosi pobjedu Englezima. Tako je Kane postao prvi nogometaš Engleske, koji je zabio dva gola na jednoj utakmici Mundijala, još od Gary Linekera iz 1990. godine.