[VIDEO] SP 2018: Hat-trick Kanea i čak šest pogodaka u mreži Paname odvelo Engleze u osminu finala

Za osvajanje skupine Englezima treba pobjeda protiv Belgije.

U prvoj današnjoj utakmici Svjetskog nogometnog prvenstva Engleska je s uvjerljivih 6:1 deklasirala Panamu i izborila osminu finala.

Prvi udarac na susretu uputio je Barcenas, no njegov poluvolej otišao je preko gola. Godoy se samo minutu kasnije našao sam pred Pickfordom, no pucao je visoko preko gola, a kazna je stigla u osmoj minuti. John Stones nakon kornera Trippiera glavom je zabio za 1:0. Barcenas si je otvorio malo prostora u 16. minuti, no pucao je pored gola.

Novi pogodak vidjeli smo u 22. minuti. Escobar je srušio Lingarda u kaznenom prostoru, a Harry Kane s bijele točke povisio na 2:0.

Maguire je u 32. minuti glavom pogodio vanjski dio mreže, da bi Jesse Lingard u 36. minuti odličnim udarcem zabio za 3:0.

Nakon fenomenalne kombinacije iz slobodnog udarca u 40. minuti, Kane je glavom prenio loptu do Sterlinga, kojemu brani Penedo, no Stones glavom svojim drugim pogotkom povisuje na 4:0.

Konačan rezultat prvog dijela od 5:0 postavio je Harry Kane svojim drugim pogotkom iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

U nastavku je iz prve prave prilike Engleska povisila rezultat. Igrala se 62. minuta kada je Loftus-Cheek pucao, a Kane, vjerojatno iz zaleđa, podmetnuo nogu i svojim hat-trickom zabio za 6:0. Henderson je promašio gol s ruba kaznenog prostora u 73. minuti, da bi Torres na drugoj strani promašio veliku priliku 14. minuta prije kraja.

A onda, u 78. minuti, Arroyo je izveo slobodni udarac, a Baloy klizećim startom zabio za 6:1 i ostavio Engleze na drugom mjestu iza Belgije, što znači da im ni remi protiv Belgijanaca u posljednjem kolu ne osigurava prvo mjesto u skupini. Bilo je to tek treći put u povijesti da su Englezi pobijedili u prve dvije utakmice na Mundijalima, nakon 1982. i 2006. godine.