[VIDEO] SP 2018: Island poražen od Norveške uz katastrofalnu reakciju golmana

Skandinavski dvoboj otišao je na stranu Norvežana.

Protivnik nogometne reprezentacije Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, momčad Islanda, odigrala je svoju novu pripremnu utakmicu za nadolazeći Mundijal. U skandinavskom dvoboju Norveška je bila bolja i upisala minimalnu pobjedu od 3:2.

Bila je to čvrsta utakmica u kojoj su obje momčadi bile više orijentirane na obrambeni dio u prvom dijelu. U prilog tome ide i podatak da su u prvom poluvremenu zabilježena samo dva udarca u okvir, a oba su bila pretvorena u zgoditke. Poveli su Norvežani u 15. minuti odličnim udarcem iz okreta Johnsena s ruba kaznenog prostora.

Međutim, točno 15 minuta kasnije Šveđanin Jonas Eriksson dosudio je kazneni udarac, kojeg Finnbogason pretvara u izjednačenje. U nastavku smo do prve prilike trebali čekati na 68. minutu, kada Skulason zamalo puca pored gola.

Ipak, samo dvije minute kasnije Gylfi Sigurdsson koristi lošiju reakciju Jarsteina nakon obrane Bjarnasonovog udarca i lobom preokreće rezultat.

Norveška do izjednačenja dolazi u 80. minuti. Joshua King, koji je u igru ušao samo deset minuta ranije, koristi poklon u pogledu lošeg primanja domaćeg vratara Schrama i izjednačuje.

No, ni tu nije bilo kraja golovima na Laugardalsvolluru u Reykjaviku. King je nakon pogotka upisao i asistenciju nakon spuštanja lopte prsima, a Sorloth pet minuta prije kraja udarcem s ruba kaznenog prostora donosi novi preokret i pobjedu Norveškoj.