[VIDEO] SP 2018: Japan i Poljska visokim pobjedama zaključili pripreme

Zemlje s Mundijala upisale su očekivane pobjede.

Odigrane su i posljednje prijateljske utakmice povodom nadolazećeg Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, što znači da veliki Mundijal može započeti.

Oba sudionike Mundijala upisala su uvjerljive pobjede, a prvi na teren danas je izašao Japan, koji je sa 4:2 nadvisio Paragvaj. Paragvajci su poveli odličnim golom Romera u 32. minuti, no Takashi Inui s dva uzastopna gola izvan kaznenog prostora u 51. i 63. minuti preokrenuo je rezultat. Santander je u 77. minuti nakon kornera zabio autogol, a iako je u 90. minuti Ortiz odličnim udarcem iz daljine smanjio, samo minutu kasnije Shinji Kagawa se ušetao u kazneni prostor i postavio konačnih 4:2.

Poljska je na krilima Roberta Lewandowskog načela, a zatim uz pomoć suigrača i slomila Litvu, završilo je 4:0. Robert je nakon Rybusove povratne lopte u 19. minuti zabio za 1:0, a u 33. minuti povisio je na 2:0. Kownacki je nakon krasne tiki-taka akcije zabio za 3:0, a Jakub Blaszczykowski iz kaznenog udarca osam minuta prije kraja postavio je konačnih 4:0.

SP, 2018, prijateljske utakmice:

Japan 4:2 Paragvaj (Inui 51., 63., Santander 77. – ag, Kagawa 90+1. / 32. Romero, 90. Ortiz)

Poljska 4:0 Litva (Lewandowski 19., 33., Kownacki 72., Blaszczykowski 82. – 11m)