[VIDEO] SP 2018: Južna Koreja i Francuska uvjerljive, Portugal remizirao s Tunisom

Odigrane su prve pripremne utakmice.

Prvih pet prijateljskih utakmica povodom nadolazećeg Svjetskog prvenstva u Rusiji je iza nas, a u njima smo vidjeli itekako zanimljive rezultate.

Prvi su na teren izašli Južna Koreja i Honduras, a Azijati su pogotcima Sona i Moona s 2:0 upisali pobjedu. Protivnik Hrvatske u grupnoj fazi, Nigerija, remizirala je s Demokratskom Republikom Kongom rezultatom 1:1. Poveli su Nigerijci golom Troost-Ekonga već u 15. minuti, no gol Malanga iz kaznenog udarca 12 minuta prije kraja donio je remi gostima.

Turci su s minimalnih 2:1 pobijedili Iran, a junak utakmice bio je Cenk Tosun, strijelac oba turska gola. Dejagah je iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi uspio samo smanjiti na konačnih 2:1.

Talijani su također upisali pobjedu od 2:1 i to protiv Saudijske Arabije. Poveli su odličnim pogotkom povratnika Balotellija u 21. minuti, a Andrea Belotti je nakon kornera u 68. minuti povisio na 2:0. Samo četiri minute kasnije Al Shehri je zaobišao istrčalog Donnarummu i s ruba kaznenog prostora smanjio na konačnih 2:1.

Francuska je s 2:0 bila bolja od Republike Irske, a oba gola pala su u prvom dijelu. Najbolji francuski napadač današnjice Olivier Giroud najbolje se snašao nakon kornera u 40. minuti i zabio za prednost, da bi samo četiri minute kasnije Nabil Fekir odličnim udarcem prevario golmana za konačnih 2:0.

Najveću senzaciju priredio je Tunis, koji je remizirao s Portugalom 2:2. Poveli su prvaci Europe golom Andre Silve glavom nakon centaršuta Quaresme, a nakon kornera u 34. minuti Joao Mario je povisio na 2:0. Prije odmora Badri je uspio smanjiti odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora, da bi u 64. minuti Maaloul nakon slobodnog udarca centrirao, a Ben Youssef donio izjednačenje.

SP 2018, prijateljske utakmice:

Južna Koreja 2:0 Honduras (Son 60., Moon 72.)

Nigerija 1:1 Demokratska Republika Kongo (Troost-Ekong 15. / 78. – 11m Malango Ngita)

Turska 2:1 Iran (Tosun 6., 50. / 90+2. – 11m Dejagah)

Italija 2:1 Saudijska Arabija (Balotelli 21., Belotti 68. / 72. Al Shehri)

Francuska 2:0 Republika Irska (Giroud 40., Fekir 44.)

Portugal 2:2 Tunis (Andre Silva 22., Mario 34. / 39. Badri, 64. Ben Youssef)