[VIDEO] SP 2018: Kakva drama! Rojo tri minute prije kraja donio Argentini osminu finala, Perišić u nadoknadi za pobjedu Hrvatske!

Hrvatska je osvojila skupinu D.

Nakon što su Francuska i Danska izborile osminu finala Svjetskog nogometnog prvenstva, upravo su završene i utakmice skupine D u kojima smo saznali nova dva sudionika knock-out faze natjecanja, a to su Hrvatska i Argentina.

I dok je Hrvatska gotovo sigurno prije večerašnjeg dvoboja osigurala prvo mjesto, na Krestovsky Stadium u Sankt Petersburgu Nigerija i Argentina igrali su utakmicu za drugo mjesto skupine, a Argentina je pobijedila 2:1 i prošla dalje.

U osmoj minuti prvu priliku imao je Tagliafico, no pucao je pored gola, a na drugoj strani preko gola pucao je i Ahmed Musa. A onda, konačno, u 14. minuti Ever Banega briljantnom asistencijom pronašao je Lionela Messija, koji je primio loptu lijevim bedrom, malo si ju gurnuo ispred sebe i desnom nogom iskosa s desetak metara golom u bliži kut doveo Gaučose u prednost. Bio je to Messijev prvi gol nakon 13 udaraca na ovom Mundijalu.

Nakon dugo vremena Leo je ponovno zaprijetio, ovaj put iz slobodnog udarca, no pogodio je stativu i na odmor se otišlo s prednošću Albicelestea. Messijev gol bio je ukupno stoti na ovom Mundijalu, a također, uz Maradonu i Batistutu, Leo je jedini Argentinac koji je postigao barem jedan gol na tri različita Svjetska prvenstva.

U šestoj minuti nastavka turski sudac Cuneyt Cakir dosudio je kazneni udarac uz pomoć videotehnologije nakon prekršaja Mascherana nad Balogunom, a Victor Moses izjednačio je na 1:1. Odmah je Jorge Sampaoli u igru odlučio uvesti Cristiana Pavona i zaigrati u 4-3-3 formaciji, no bez pravih napadačkih prilika.

Ndidi je mogao šokirati Argentince u 71. minuti, no pucao je nekoliko centimetara preko gola, a Higuain je iz svoje prve prilike pucao visoko preko gola. Vanjski dio mreže iz slobodnog udarca šest minuta prije kraja pogodio je Ighalo, a onda se ukazao Marcos Rojo i neviđenim volejom za jednog stopera donio pobjedu Argentini tri minute prije kraja iz njihovog prvog udarca u okvir u drugom dijelu. Tako je i peti put u povijesti Mundijala Argentina pobijedila Nigeriju u međusobnim susretima.

Nigerija (3-5-2)

Uzoho – Balogun, Troost-Ekong, Omeruo (Iwobi 90′) – Moses (51. – 11m), Etebo, Mikel, Ndidi, Idowu – Musa (Nwanwko 90+2′), Iheanacho (Ighalo 46′)

Argentina (4-4-2)

Armani – Mercado, Otamendi, Rojo (87.), Tagliafico (Aguero 80′) – Di Maria (Meza 72′), Banega, Mascherano, Perez (Pavon 60′) – Higuain, Messi (14.)

Na Rostov Areni Islanđani su protiv Hrvatske tražili osminu finala, ukoliko im se poklopi rezultat iz druge utakmice, no nisu uspjeli i poraženi su 2:1.

Najveće uzbuđenje prvih 20-ak minuta bilo je kada je Antonio Mateu Lahoz pokazao žuti karton Marku Pjaci zbog prekršaja nad Bjarnasonom, a prvi udarac uputio je upravo Bjarnason, no u 27. minuti pucao je pored gola. Magnusson je u 29. minuti glavom nakon kornera pucao pored gola, a Kalinić je prvu obranu upisao nakon slobodnog udarca Gylfi Sigurdssona u 30. minuti. Prvu veću priliku Vatrenih imao je Perišić, koji je u 37. minuti pucao pored gola, a posljednju priliku prvog dijela imao je Finnbogason, koji je s ruba kaznenog prostora u 41. minuti pucao pored gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Iz prve prilike u osmoj minuti nastavka Hrvatska je povela. Perišić je centrirao po lijevoj strani, a Milan Badelj nakon poluvoleja zabio za 1:0. Nakon gola Ingason je na drugoj strani prvo pucao pod samu gredu, a Kalinić je obranio udarac, da bi u 58. minuti isti igrač pogodio gredu.

U 73. minuti Bjarnason je pucao pored gola, a tri minute kasnije nakon igranja rukom Dejana Lovrena, Island je dobio priliku iz kaznenog udarca, koju je Finnbogason iskoristio i izjednačio na 1:1.

Ipak, u prvoj minuti sudačke nadoknade Perišić je probio lijevu stranu i kroz rukavice islandskog golmana donio pobjedu Hrvatskoj.