[VIDEO] SP 2018: Kakva senzacija! Nijemci se ispromašivali, Meksiko srušio branitelje naslova!

Najveća senzacija dosadašnjeg dijela Mundijala.

Njemačka i Meksiko međusobnim dvobojem otvorili su skupinu F na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji. U vrlo napadačkoj utakmici Meksiko je priredio najveću senzaciju i pobijedio Nijemce 1:0.

Nijemci su napadački krenuli u susret, već u trećoj minuti Timo Werner pucao je pored gola, a tri minute kasnije Hummels ravno u Ochou. U devetoj minuti Layun je na drugoj strani iz slobodnog udarca pucao visoko preko gola, a minutu kasnije Herrera je natjerao Neuera na prvu obranu

Uslijedili su udarci Wernera, Kroosa i Layuna, no pored gola, da bi se u 35. minuti nakon brze polukontre Hirving Lozano othrvao pritiska Ozila i u bliži Neuerov kut zabio za prednost Meksika. Tri minute kasnije Toni Kroos iz slobodnog udarca pogodio je gredu pa se na odmor otišlo s prednošću Meksika.

Plattenhardt je nastavak otvorio udarcem u Ochou, Kimmich je pokušao u 53. minuti, ali preko vrata, da bi Joachim Low u 60. minuti zaigrao još više napadački i uveo Marca Reusa umjesto Samija Khedire.

U 65. minuti i Boateng je došao u napad i centrirao, a Kimmich škaricama pogodio vanjski dio mreže. Tri minute kasnije Werner je ostao sam na pet metara, ali pucao je visoko preko gola, kao i Reus u 71. minuti. Kroosa su pet minuta kasnije centimetri dijelili od pogotka, a Layun je iz kontre mogao riješiti pitanje pobjednika, no pucao je preko gola.

Uveo je Low i Gomeza u igru u 79. minuti i to umjesto lijevog beka pa je Layun u 82. minuti imao novu izglednu priliku, no ponovno nije pogodio okvir gola. Kroosov pokušaj iz 84. minute ponovno je obranio Ochoa, zatim je Gomez pucao preko gola, a kad je i Brandt u 89. minuti pogodio stativu, bilo je jasno da Nijemci neće pobijediti. U sudačkoj nadoknadi Ochoa je obranio i Boatengov pokušaj i susret je završio pobjedom Meksika. Ovo je bio prvi put nakon 16. rujna 2017. godine da je Manuel Neuer zaigrao u jednoj natjecateljskoj utakmici.