[VIDEO] SP 2018: Luis Suarez odveo Urugvaj u osminu finala!

Zvijezda Barcelone presudila je Saudijcima.

U drugoj današnjoj utakmici sedmog dana Svjetskog nogometnog prvenstva Urugvaj je s minimalnih 1:0 pobijedio Saudijsku Arabiju i pridružio se Rusiji u osmini finala.

Od početka susreta Urugvajci su krenuli napadački u utakmicu, a prvu priliku imali su u 13. minuti kada je Martin Caceres prizemno centrirao, a Edinson Cavani pucao visoko preko gola. Dvije minute kasnije Luis Suarez pogodio je vanjski dio mreže, a u 21. minuti Al Muwallad je imao prvu priliku za Saudijce, no pucao je preko gola.

Do pogotka Urugvaj dolazi u 23. minuti. Nakon kornera Sancheza Suarez je najbolje iskoristio odlazak Al Owaisa u prazno i u svom stotom nastupu za reprezentaciju zabio za 1:0. Tri minute kasnije Bahbir je iz daljine pucao, a Muslera odbio loptu u korner, da bi isti igrač preko gola pucao u 29. minuti. Do odmora vrijedi izdvojiti kako je Al Jassim istegnuo bedreni mišić te ga je zamijenio Al Moghawi.

U šestoj minuti nastavka Suarezov pokušaj iz slobodnog udarca obranio je Al Owais, a Carlos Sanchez mogao je glavom povisiti na 2:0 nakon Cavanijevog centaršuta, no pucao je preko gola. Caceres je glavom u 68. minuti pucao preko gola, baš kao i Cavani deset minuta prije kraja, a isti igrač četiri minute prije kraja našao se sam pred Al Owaisom, no pucao je ravno u njega i susret je završio s minimalnih 1:0.

To znači da će u posljednjem kolu u Samari Rusija i Urugvaj odlučivati o pobjedniku skupine A.