[VIDEO] SP 2018: Mandžukić ušao u povijest, Francuska vodi protiv Hrvatske

Trikolori su u prednosti.

Nicky Jam, Era Istrefi i Will Smith glazbenom himnom Svjetskog prvenstva otvorili su veliko finale na Luzhniki Stadium u Moskvi, a Aida Garifulina s Ronaldinhom i poznatom Kalinkom je zaključila glazbeni dio. Nakon prvog dijela Francuska ima prednost od minimalnih 2:1.

900. utakmica u povijesti svih Svjetskih prvenstava započela je usporedno, da bi iz prve prilike u 18. minuti Trikolori poveli. Brozović je napravio prekršaj nad Griezmannom, koji je i izveo slobodni udarac, a Mandžukić glavom zabio prvi autogol u povijesti finala Mundijala i doveo Francuze u vodstvo. Na drugoj strani Modrić je tri minute kasnije izveo slobodni udarac, a Vida glavom pucao preko gola.

Rakitić je u 24. minuti pogodio 15. red tribina moskovskog stadiona, no četiri minute kasnije nakon jednog prekida lopta se odbila do Perišića, koji izjednačuje.

U 35. minuti Perišić je međutim igrao rukom nakon kornera Griezmanna pa je Argentinac Nestor Pitana odlučio koristiti videotehnologiju te presudio da je to bio dovoljan intenzitet da se pokaže na bijelu točku. Antoine Griezmann je bio miran, smiren, precizan i odličan u izvođenju te poslao Subašića u krivu stranu i vratio vodstvo Francuskoj i na odmor se otišlo s 2:1.