[VIDEO] SP 2018: Mbappe odveo neuvjerljivu Francusku u osminu finala

Trikolori su treći sudionici knock-out faze.

U drugoj današnjoj utakmici skupine C na Svjetskom nogometnom prvenstvu Francuska je s minimalnih 1:0 pobijedila Peru na Central Stadium u Yekaterinburgu i izborila osminu finala.

U 11. minuti vidjeli smo prvi pokušaj, no Antoine Griezmann pogodio je vanjski dio mreže.  Tri minute kasnije nakon kornera Varane je glavom pucao pored gola, a Griezmann je u 16. minuti pucao ravno u Gallesea.

Flores je na drugoj strani imao prvu priliku, no u 24. minuti pucao je daleko pored gola, no deset minuta kasnije Trikolori su poveli. Olivier Giroud pucao je, Rodriguez promijenio smjer lopte i prevario Gallesea, a Kylian Mbappe postao najmlađi strijelac Francuske na Mundijalima i zabio za 1:0. Posljednju priliku u prvom dijelu imao je Lucas, no Gallese je obranio njegov pokušaj i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

Peruanski trener odmah na početku drugog poluvremena odlučio je riskirati i sve karte baciti na stol pa je uveo Santamariju i Farfana, ne bi li došao do pozitivnog rezultata i ostao u igri za osminu finala. I umalo je ofenzivnija taktika urodila plodom već u 50. minuti, no Aquino Sanchez pogodio je stativu.

U drugom poluvremenu igrao je samo Peru, a Francuzi su se povukli i netipično za njih, tražili prilike iz kontri. Tako je u 61. minuti Carrillo pucao zamalo preko gola, a sedam minuta kasnije Advincula je također pucao preko gola. Farfan je u 74. minuti pogodio vanjski dio mreže, a tada je Deschamps odlučio uvesti u igru Dembelea.

Ousmane Dembele je imao prvi udarac Francuske u drugom dijelu, no u 82. minuti pucao je pored gola. Dvije minute prije kraja Hugo Lloris u svom stotom nastupu za Francusku obranio je udarac Guerrera iz slobodnog udarca i ostalo je 1:0. Sudac Mohamed iz UAE-a podijelio je četiri žuta kartona, po dva na svakoj strani.

Zanimljivo, Francuzi su neporaženi u posljednjih osam utakmica protiv južnoameričkih reprezentacija na Mundijalima. Upisali su četiri pobjede i četiri remija, a posljednji poraz upisali su daleke 1978. godine i to od Argentine.