[VIDEO] SP 2018: Messi hat-trickom i asistencijom nagovijestio odličan Mundijal!

Argentina je na Messijevim krilima ponovno bila nezaustavljiva.

Nogometaši Argentine odigrali su prvu prijateljsku utakmicu uoči nadolazećeg Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji. Na Estadio Alberto Armando u Buenos Airesu pregazili su Haiti sa čak 4:0, a junak utakmice ponovno je bio čudesni Lionel Messi, strijelac hat-tricka.

Već u sedmoj minuti vidjeli smo prvu priliku, no Di Maria je pucao pored gola. Minutu kasnije Messi je pucao ravno u protivničkog golmana, no u 16. minuti Ade je napravio prekršaj, kojega je Arnaldo Rodrigues okarakterizirao kao start za najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Messi i Argentina je povela.

Placide je upisao novu obranu nakon udarca Higuaina iz 21. minute, da bi Di Maria četiri minute kasnije pogodio vanjski dio mreže. Prvi dio završio je s minimalnih 1:0, iako su Gaučosi imali čak 13 udaraca i nisu dozvolili protivniku nijedan.

Nastavak je Albiceleste otvorio pogotkom. Igrala se 58. minuta kada je Placide obranio udarac Lo Celsa glavom, no na odbijenoj lopti našao se Messi i povisio na 2:0. Jorge Sampaoli tada je u igru odlučio uvesti Pavona, Mezu i Aguera, ne bi li dodatno ojačao napadački dio momčadi.

Urodilo je to plodom već u 66. minuti. Upravo Pavon prizemno je centrirao, a Messi odlično primio loptu i zabio za 3:0, što mu je bio šesti hat-trick u reprezentaciji.

A tri minute kasnije već je 4:0. Odlična kombinacija Messi – Aguero ponovno je proradila, Leo je dodao loptu na rub kaznenog prostora, a Aguero uz samu stativu postavio konačnih 4:0. Haićani su na cijeloj utakmici imali tek jedan udarac i svega 24 posto posjeda lopte.

Javier Alejandro Mascherano odigrao je 143. utakmicu u reprezentativnom dresu, a Gaučosi su ovom pobjedom najavili odlično Svjetsko prvenstvo za njih.

Argentina (4-3-3)

Caballero – Salvio, Otamendi, Fazio (Rojo 46′), Tagliafico (Acuna 71′) – Mascherano, Lo Celso (Banega 75′), Lanzini (Meza 59′) – Messi (17. – 11m, 58., 66.), Higuain (Aguero 59′, 69.), Di Maria (Pavon 59′)

Haiti (4-3-3)

Placide – Carlens (Vernet 89′), Ade, Jerome, Christian – Herivaux (Labissiere 67′), Alceus (Chevreuil 67′), Vorbe (Sabat 46′) – Cantave (Sprangers 78′), Nazon, Sanon (Etienne 46′)

Vrijedi spomenuti i kako je Meksiko na Rose Bowl stadionu u Pasadeni remizirao s Walesom bez pogodaka, 0:0.