[VIDEO] SP 2018: Messi spašava Argentinu, Island i Hrvatska bez golova

Pratite s nama rasplet skupine D.

Nakon što su Francuska i Danska izborile osminu finala Svjetskog nogometnog prvenstva, pred nama su utakmice skupine D u kojima tražimo nova dva sudionika knock-out faze natjecanja.

I dok je Hrvatska gotovo sigurno prije večerašnjeg dvoboja osigurala prvo mjesto, na Krestovsky Stadium u Sankt Petersburgu Nigerija i Argentina igraju utakmicu za drugo mjesto, a nakon prvih 45 minuta Argentina vodi 1:0.

U osmoj minuti prvu priliku imao je Tagliafico, no pucao je pored gola, a na drugoj strani preko gola pucao je i Ahmed Musa. A onda, konačno, u 14. minuti Ever Banega briljantnom asistencijom pronašao je Lionela Messija, koji je primio loptu lijevim bedrom, malo si ju gurnuo ispred sebe i desnom nogom iskosa s desetak metara golom u bliži kut doveo Gaučose u prednost. Bio je to Messijev prvi gol nakon 13 udaraca na ovom Mundijalu. Nakon dugo vremena Leo je ponovno zaprijetio, ovaj put iz slobodnog udarca, no pogodio je stativu i na odmor se otišlo s prednošću Albicelestea.

Nigerija (3-5-2)

Uzoho – Balogun, Troost-Ekong, Omeruo – Moses, Etebo, Mikel, Ndidi, Idowu – Musa, Iheanacho

Argentina (4-4-2)

Armani – Mercado, Otamendi, Rojo, Tagliafico – Di Maria, Banega, Mascherano, Perez – Higuain, Messi (14.)

Na Rostov Areni Islanđani protiv Hrvatske traže osminu finala, ukoliko im se poklopi rezultat iz druge utakmice, a na poluvremenu rezultat je 0:0.

Najveće uzbuđenje prvih 20-ak minuta bilo je kada je Antonio Mateu Lahoz pokazao žuti karton Marku Pjaci zbog prekršaja nad Bjarnasonom, a prvi udarac uputio je upravo Bjarnason, no u 27. minuti pucao je pored gola. Magnusson je u 29. minuti glavom nakon kornera pucao pored gola, a Kalinić je prvu obranu upisao nakon slobodnog udarca Gylfi Sigurdssona u 30. minuti. Prvu veću priliku Vatrenih imao je Perišić, koji je u 37. minuti pucao pored gola, a posljednju priliku prvog dijela imao je Finnbogason, koji je s ruba kaznenog prostora u 41. minuti pucao pored gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.