[VIDEO] SP 2018: Messi srušio nevjerojatan rekord, no Francuska ide dalje

Francuzi su prošli dalje.

Danas je započela knock-out faza natjecanja na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji, a osminu finala otvorila su dva bivša svjetska prvaka. U sudaru titana Francuska je pobijedila Argentinu 4:3.

Prije utakmice jedna zanimljivost. Didier Deschamps vodio je 80. utakmicu na klupi Trikolora, čime je prestigao Raymonda Domenecha i njegovih 79 utakmica na klupi Francuske. S druge strane, Jorge Sampaoli i 15. uzastopni put nije odlučio na teren poslati identičnu postavu u dvije utakmice zaredom.

U čvrstoj utakmici prvu priliku imao je Griezmann, no u devetoj minuti iz slobodnog udarca pogodio je gredu. Četiri minute kasnije Rojo je srušio Mbappea u kaznenom prostoru, što je bilo dovoljno da Iranac Alireza Faghani bez gledanja videotehnologije pokaže na bijelu točku. Griezmann je bio siguran i zabio za prednost. U 21. minuti i Pogba je imao priliku iz slobodnog udarca, no pucao je preko gola.

U 28. minuti Mercado je centrirao, a lopta je u ruku pogodila Samuela Umtitija. Međutim, sudac nije pokazao ni kazneni udarac, ni korner za Gaučose. Od tada Argentinci su bili bolji, a dominaciju su okrunili u 41. minuti. Nakon ubacivanja rukom Tagliafica lopta je došla do Angela Di Marije, koji fenomenalnim udarcem s 25 metara prekrasno zabija za 1:1, rezultat kojim se otišlo na odmor.

Već na poluvremenu Sampaoli je odlučio u igru uvesti Fazija, koji nije dobio ni minute u dosadašnjem dijelu natjecanja, a izašao je Rojo, koji se nije mogao nositi s brzim francuskim napadačima. I već u trećoj minuti nastavka nakon slobodnog udarca Banege do lopte je došao Lionel Messi i asistirao, a Gabriel Mercado odlično ju skrenuo i zabio za preokret. To je bila četvrta asistencija Messija na Mundijalima, a po jednu je imao na svakom SP na kojem je igrao te je time ušao u povijest.

Griezmann je umalo iskoristio pogrešku Fazija u 56. minuti, no promašio je prazan gol. Međutim, samo minutu kasnije Pavard je udarcem izvan kaznenog prostora izjednačio na 2:2.

Do novog preokreta dolazi u 64. minuti. Nakon nove pomutnje u argentinskoj obrani Mbappe je došao do lopte i zabio za vodstvo Francuske od 3:2. Time je postao prvi tinejdžer, strijelac gola za Francusku u knock-out fazi natjecanja.

Isti igrač u 69. minuti novim golom povisio je na 4:2, a Giroud je minutu kasnije pogodio vanjski dio mreže. Uveo je tada Sampaoli i Mezu ne bi li došao do brzog pogotka, a upravo on deset minuta prije kraja pucao je ravno u Llorisa.

U 85. minuti Lloris je krajnjim naporom obranio Messijev udarac desnom nogom, a Aguero je u trećoj minuti sudačke nadoknade glavom smanjio na 4:3 nakon centaršuta Messija. Posljednju priliku imao je Meza, no njegov udarac iz 95. minute otišao je preko gola i Francuzi su prošli dalje.