[VIDEO] SP 2018: Mitrovićev gol odvodi susjede do osmine finala!

Švicarci nisu pronašli put do Stojkovićeve mreže.

Posljednja utakmica devetog dana Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji je ona između Srbije i Švicarske u skupini E. Srbija na poluvremenu vodi s minimalnih 1:0 i na dobrom je putu prema osmini finala.

Već u četvrtoj minuti Xhaka je mogao šokirati naše susjede, no pucao je preko gola. Samo minutu kasnije Tadić je centrirao, a Aleksandar Mitrović pucao ravno u Sommera, no u nastavku akcije Tadić je ponovno centrirao, a Mitrović ovaj put glavom pod gredu zabio za prednost Belih Orlova. Bio je to najranije primljeni pogodak Švicarske na Mundijalima još od 1962. godine, odnosno punih 56 godina.

U desetoj minuti Rodriguez je prizemno centrirao, no Džemaili je pucao pored gola, a Mitrović je još jednom pucao glavom, no ovaj put preko gola. U 16. minuti Milinković-Savić pucao je pored gola, a Mitrovićeve škarice iz 19. minute otišle su preko gola. Akanji je nakon kornera u 26. minuti pucao pored gola, a najveću priliku Švicarci su imali nakon proigravanja Zubera za Seferovića, kojemu Stojković odličnom intervencijom brani udarac. Posljednju priliku prvog dijela imao je Tadić, no pucao je ravno u Sommera i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.