[VIDEO] SP 2018: Musa s dva gola srušio Island i pomogao Argentini i Hrvatskoj!

Ahmed Musa bio je čovjek odluke.

Završena je druga današnja utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva i to ona u skupini D, gdje je u Volgogradu Nigerija na krilima Ahmeda Muse s 2:0 pobijedila Island.

Već u trećoj minuti Uzoho je odličnom intervencijom obranio pokušaj Sigurdssona iz slobodnog udarca, a golman je istom igraču obranio udarac i tri minute kasnije. Nakon dugo negledljivog nogometa, u 34. minuti Bjarnason je pucao visoko preko gola i na odmor se otišlo bez pogodaka, a Nigerijci nisu uputili nijedan udarac prema golu.

Već u 20. sekundi nastavka Etebo je imao lijepu priliku, no Halldorsson je upisao prvu obranu. I onda, u 49. minuti, Nigerijci iz svojeg oružja dolaze do pogotka. Nakon outa Gunnarssona, Iheanacho je pokrenuo brzu kontru i uposlio Mosesa, koji je centrirao, a Ahmed Musa fenomenalno primio loptu, riješio se Ragnara Sigurdssona i zakucao ju u mrežu za 1:0.

Ndidi je u 57. minuti pucao ispod same grede, no Halldorsson je fenomenalnom paradom izbio loptu u korner. Nastavili su Nigerijci s pritiskom pa je i Moses probao svoj udarac, no u 66. minuti pucao je pored gola.

U 68. minuti Gislason je pucao visoko preko gola, što je ujedno bila i prva islandska prilika u nastavku, a dvije minute kasnije Troost-Ekong glavom je pucao pored gola. I Balogun je u 72. minuti glavom pucao preko gola, a dvije minute kasnije Musa je pogodio gredu.

No, svega 40-ak sekundi kasnije Musa je nakon soloprodora i brze kontre pretrčao Arnasona, zaobišao Halldorssona i povisio na 2:0. Tim golom Musa je postao jedini Nigerijac, koji je postigao po dva pogotka na dva Mundijala, nakon što je i Argentini 2014. godine zabio dva gola u porazu od 3:2.

Ebuehi je u 82. minuti skrivio prekršaj, za kojeg je sudac Conger iz Novog Zelanda nakon pregleda videotehnologije pokazao na bijelu točku, no Sigurdsson je pucao preko gola i susret je završio 2:0.

Ovom pobjedom, Hrvatska 99 posto osvaja prvo mjesto skupine D, za što joj je dovoljan i remi protiv Islanda u posljednjem kolu, a ukoliko Argentina pobijedi Nigeriju, proći će dalje kao drugoplasirana momčad. Za kraj, dodajmo da je Ahmed Musa postao treći najbolji afrički strijelac u povijesti na Mundijalima. Jedino Asamoah Gyan za Ganu (šest) i legendarni Roger Milla (pet) imaju više pogodaka od Muse (četiri).