[VIDEO] SP 2018: Neuvjerljivi Portugal do minimalne pobjede nad Marokom

Pogodak Ronalda ispostavio se ključnim.

Započeo je i sedmi dan na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji, a Portugal ga je otvorio neuvjerljivom predstavom i minimalnom pobjedom protiv Maroka od 1:0.

Već u 63. sekundi Boutaib je imao priliku za Maroko, no glavom je pucao preko gola, no u četvrtoj minuti nakon kornera Ronaldo zabija za prednost Portugala, što mu je bio 85 pogodak u dresu Portugala, a čak 75 udarac na Mundijalima, čime je zasjeo na vrh ispred brazilskog Ronalda sa 74 udarca. Isti igrač u devetoj minuti pucao je pored gola, a u 11. minuti nakon kornera Benatia je pucao ravno u Patricija.

I u 23. minuti Ziyech je pucao u portugalskog golmana, a u 30. minuti nakon pada Belhande u kaznenom prostoru, američki sudac Mark Geiger nije se odlučio pokazati na bijelu točku. Šest minuta prije odmora Ronaldo je uposlio Guedesa, kojemu Munir brani priliku jedan na jedan jednom rukavicom i na odmor se otišlo s minimalnih 1:0.

U nastavku Marokanci su zaigrali još ofenzivnije. Već u 50. minuti Ziyech je pucao preko gola, udarac Belhande iz 52. minute obranio je Patricio, a u 57. minuti Belhanda je ponovno imao veliku priliku, no Patricio je ponovno izbio loptu u korner. Uvidio je Fernando Santos da su Portugalci počeli igrati povučenije pa je u igru u 59. minuti uveo Martinsa, no samo minutu kasnije Benatia je imao još jednu priliku, no pucao je preko gola.

U 68. minuti Ziyech je iz slobodnog udarca zamalo pucao preko gola, a 12 minuta prije kraja Benatia je glavom pucao pored gola. Nabil Dirar u 81. minuti pucao je preko gola, kao i Benatia u trećoj minuti sudačke nadoknade i utakmica je završena minimalnom pobjedom Portugala. Fernando Santos tako je došao do tek druge pobjede na Mundijalima i to obje protiv afričkih reprezentacija, nakon što je 2014. godine sa Grčkom pobijedio Obalu Bjelokosti 2:1.