[VIDEO] SP 2018: Neymar i Firmino povijesnim golovima srušili Meksiko!

Brazilci su prošli u četvrtfinale.

Peti sudionik četvrtine finala Svjetskog nogometnog prvenstva reprezentacija je Brazila, koja je s 2:0 pobijedila Meksiko.

Po 33 stupnja Celzijusa i užasno vrućem vremenu prvu priliku imao je Neymar, no Ochoa je upisao prvu obranu, a unatoč tome što su Meksikanci preuzeli terensku inicijativu, nisu ju okrunili nijednim udarcem. Zato je na drugoj strani Ochoa morao braniti novi pokušaj Neymara, a Coutinhov pokušaj iz 27. minute otišao je preko gola. Vela je uputio prvi meksički pokušaj pored gola u 30. minuti, da bi u 33. minuti Ochoa obranio i pokušaj Jesusa. Pet minuta prije odmora Neymar je iz slobodnog udarca pucao pored gola i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je otvorio Ochoa, novom obranom protiv Coutinha, a na drugoj strani Gallardo je pucao visoko preko gola. Konačno, u 51. minuti Neymar je zabio gol nakon prizemnog centaršuta Williana te doveo Selecao u vodstvo svojim prvim golom u knock-out fazi natjecanja na Mundijalima nakon 38 udaraca. Mogao je Paulinho povisiti rezultat, no Ochoa je obranio i njegov pokušaj.

Na drugoj strani Alisson je izbio udarac Vele u korner, a u 63. minuti vršcima prstiju Ochoa je izbio pokušaj Williana. Istom igraču Ochoa je još jednom obranio udarac u 76. minuti, a Tite je tada krenuo u zatvaranje utakmice uvođenjem Fernandinha.

Dvije minute prije kraja Neymar je probio lijevu stranu i prizemno centrirao, a Firmino postavio konačnih 2:0. Time je Brazil četvrti put u petoj utakmici na Mundijalu pobijedio Meksiko, a Brazilci su svojim 227. i 228. pogotkom u povijesti Mundijala postali najefikasnija nacija ikada te prestigli Njemačku, koja je ostala na 226. pogodaka.