[VIDEO] SP 2018: Neymar zaigrao nakon 98 dana pa eurogolom srušio Vatrene, strijelac i Firmino

Brazil je upisao očekivanu pobjedu.

Na kultnom Wembleyju u Liverpoolu nogometna reprezentacija Hrvatske odigrala je prvu od dvije posljednje pripremne utakmice povodom nadolazećeg Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji. Protivnik je bio Brazil, a utakmica je poslužila kao svojevrsna priprema za Argentinu, protiv koje će Vatreni igrati na Mundijalu. Susret je završio pobjedom Brazilaca od 2:0.

Prvu priliku na utakmici, nakon početnog ispitivanja snaga, vidjeli smo u 13. minuti. Luka Modrić izveo je korner, a Dejan Lovren glavom pucao zamalo pored gola. Samo minutu kasnije Andrej Kramarić krvničkim startom je udario Thiaga Silvu u koljeno te je postao prvi igrač kojemu je omraženi Englez Michael Oliver pokazao žuti karton.

U 15. minuti Alisson je morao upisati prvu intervenciju nakon pokušaja Kramarića, koji je iskoristio jedno pogrešno dodavanje Mirande na svojoj polovici, da bi prvu brazilsku priliku vidjeli u 23. minuti, no Philippe Coutinho pucao je visoko preko gola. Isti igrač dvije minute kasnije povaljao je Vidu po podu, no također pucao visoko preko gola, a do odmora smo vidjeli po još jedan žuti karton s obje strane, požutjeli su Perišić i Fernandinho.

Od prve minute nastavka Neymar je ušao u igru te time zaigrao prvi put nakon 98 dana, a Brazilci zaigrali puno bolje. U 52. minuti Marcelo je zamalo pucao pored gola s preko 25 metara, a pet minuta kasnije Danilo je umalo prebacio cijeli Anfield. Najveću hrvatsku priliku u nastavku je imao Ante Rebić, no glavom je u 59. minuti pucao ravno u Alissona.

I onda, konačno, deset minuta kasnije brazilski čarobnjak dolazi do svog 54. pogotka u dresu Selecaa. Nakon odličnog soloprodora prošao je kroz trojicu hrvatskih igrača, Vrsaljka, Kovačića i Ćalete-Cara i od grede zakucao loptu u mrežu bespomoćnog Danijela Subašića.

Do kraja utakmice osim puno promjena s obje strane, nismo vidjeli pretjerano lijep nogomet, a jednu priliku imao je Neymar, koji je iz slobodnog udarca tri minute prije kraja pucao pored gola. Ipak, u trećoj minuti sudačke nadoknade nakon jednog centaršuta Jedvaj je zakasnio, a Roberto Firmino lobom postavio konačnih 2:0. Tako je Brazil u četvrtom međusobnom susretu protiv Hrvatske upisao i treću pobjedu.