[VIDEO] SP 2018: Nigerijci namučili Englesku i upisali minimalni poraz

Dobar otpor pružili su protivnici Hrvatske.

Protivnici nogometne reprezentacije Hrvatske na nadolazećem Svjetskom nogometnom prvenstvu, reprezentativci Nigerije, odigrali su još jednu pripremnu utakmicu uoči nadolazećeg Mundijala. Gostovali su na Wembleyju i od Engleske izgubili s minimalnih 2:1.

Već u sedmoj minuti vidjeli smo prvi pogodak na susretu. Trippier je izveo slobodni udarac, njegov pokušaj Uhozo je izbio u korner, a iz njega Trippier je centrirao, a Gary Cahill glavom zabio za vodstvo. Sterling je u 13. minuti pucao zamalo pored gola, a Uhozo je obranio Lingardov udarac iz 29. minute.

Prvu gostujuću priliku imao je Odion Ighalo, no nakon soloprodora u 36. minuti pucao je ravno u Pickforda. Kazna je stigla samo tri minute kasnije. Harry Kane iskoristio je jednu pogrešku nigerijske obrane, napravio dvostruko proigravanje sa Sterlingom i povisio na 2:0, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Iz prve prave prilike u nastavku Nigerija je smanjila rezultat. Nakon dugačke akcije i odličnog proigravanja Ighalo je pogodio stativu, no na odbijenoj lopti našao se Iwobi i smanjio na 2:1. Mogao je Moses i izjednačiti, no u 56. minuti pucao je zamalo preko gola.

Konačno smo nešto i od Tri Lava vidjeli u nastavku, no u 62. minuti Eric Dier glavom je pucao pored gola. U 70. minuti Jon Obi Mikel pucao je ravno u Pickforda, a deset minuta kasnije Rashfordov pokušaj prozujao je pored gola. Isti igrač i četiri minute prije kraja pucao je pored gola i susret je završio s minimalnih 2:1.