[VIDEO] SP 2018: Njemačka do minimalne pobjede, Urugvaj i Švicarska uvjerljivi

Nove prijateljske utakmice su iza nas.

Osim utakmice između Hrvatske i Senegala, koju su Vatreni pobijedili s minimalnih 2:1, večeras je odigrano još pet prijateljskih utakmica povodom nadolazećeg Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji.

Urugvaj je s 3:0 uvjerljivo slavio protiv Uzbekistana. Luis Suarez u 39. minuti uposlio je De Arrascaetu, koji odličnim poluvolejom zabija za 1:0, da bi se napadač Barcelone i sam upisao u strijelce u 54. minuti iskoristivši kazneni udarac. Gimenez je nakon Sanchezovog kornera u 73. minuti glavom postavio konačnih 3:0. Iran je pogotkom Ansarifarda na Otkrytiye Areni bez gledatelja pobijedio Litvu s minimalnih 1:0.

Švicarska je lijepom, 2:0 pobjedom, pobijedila Japan. Ricardo Rodriguez u 42. minuti iz kaznenog udarca doveo je domaćine u vodstvo, da bi osam minuta prije kraja Moubandje glavom spustio loptu za Harisa Seferovića, koji postavlja konačnih 2:0.

Njemačka ponovno nije impresionirala. Na BayAreni u Leverkusenu branitelji naslova s minimalnih 2:1 pobijedili su Saudijsku Arabiju. Marco Reus nakon dvije godine zaigrao je za Elf od prve minute i već u osmoj minuti asistirao Werneru, koji od grede zabija za 1:0. Dvije minute prije poluvremena Hawsawi je zabio autogol, a u nastavku Ter Stegen je obranio kazneni udarac Al Sahlawija, no na odbijenu loptu natrčao je Al Jassim i postavio konačnih 2:1.

Pravu golijadu vidjeli smo u Poznanu gdje su Poljska i Čile remizirali 2:2. Poveli su domaćini odličnim pogotkom Roberta Lewandowskog u 30. minuti, a samo četiri minute kasnije Kamil Grosicki prizemno je centrirao, a Piotr Zielinski povisio na 2:0. Međutim, već u 38. minuti Sagal je centrirao, a Valdes glavom smanjio, a Albornoz u 56. minuti izjednačuje i donosi remi gostima.