[VIDEO] SP 2018: Paulinho izbacuje Srbiju, Džemaili vodi Švicarce u osminu finala!

Pratite s nama rasplet skupine E.

Za kraj današnjeg uzbudljivog dana Svjetskog nogometnog prvenstva ostao nam je rasplet skupine E, u kojoj nakon prvih 45 minuta dalje idu Brazil i Švicarska.

Veliki i izravni dvoboj za osminu finala u Moskvi igraju Srbija i Brazil, a na poluvremenu Selecao vodi 1:0.

Već u desetoj minuti Tite je bio prisiljen napraviti izmjenu i umjesto Marcela u igru uvesti Luisa, a nakon dugo vremena do prve prilike došao je Neymar, no u 25. minuti Stojković je obranio njegov pokušaj. Škarice Mitrovića iz 28. minute otišle su preko gola, da bi u 36. minuti Coutinho pronašao Paulinha, koji je pobjegao Kostiću i lobao Stojkovića za 1:0.

Srbija (4-2-3-1)

Stojković – Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov – Milenković-Savić, Matić – Kostić, Ljajić, Tadić – Mitrović

Brazil (4-2-3-1)

Alisson – Fagner, Silva, Miranda, Marcelo (Luis 10′) – Paulinho (36.), Casemiro – Willian, Coutinho, Neymar – Jesus

U manje važnom susretu Švicarska na poluvremenu vodi protiv Kostarike 1:0 i trenutno je na čelu skupine. Prvu priliku imali su Kostarikanci, no Campbellov udarac iz daljine obranio je Sommer. U nastavku akcije Borges je pogodio stativu, a Gamboa pucao ravno u Sommera. Colindres je u desetoj minuti zatresao gredu, a istom igraču Sommer je krajnjim naporom loptu iz 20. minute izbio u korner.

Iz prve prave prilike Švicarska je povela. Breel Embolo je nakon centaršuta Lichtsteinera spustio loptu za Džemailija, koji zabija za prednost od 1:0. Do odmora Lichtsteiner je zaradio žuti karton pa će zbog akumuliranih žutih kartona propustiti utakmicu osmine finala.