[VIDEO] SP 2018: Perišić izjednačio i odveo susret u produžetke!

Još uvijek nema pobjednika u Moskvi.

Hrvatska i Engleska na Luzhniki Stadium u Moskvi igraju utakmicu polufinala Svjetskog nogometnog prvenstva. Nakon regularnog dijela rezultat je 1:1, što znači da idemo u produžetke.

Već u petoj minuti Luka Modrić napravio je prekršaj nad Delle Allijem, a Kieran Trippier fenomenalno izveo slobodni udarac i svojim prvijencem doveo Tri Lava u vodstvo. To je bio 12. gol Engleske na ovogodišnjem Mundijalu, čime je srušen njihov rekord iz pobjedničke 1966. godine. U 14. minuti nakon kornera Maguire je mogao povisiti rezultat, no glavom je pucao pored gola. Pet minuta kasnije Hrvatska je uputila prvi udarac, no Ivan Perišić pucao je pored gola.

Isti igrač u 23. minuti ponovno nije pogodio okvir gola, a sedam minuta kasnije Kane je pogodio stativu, no gol ne bi vrijedio jer je pomoćni sudac pokazao zaleđe. U 32. minuti Pickford je upisao prvu obranu nakon udarca Rebića, a Lingard je imao veliku priliku u 36. minuti, no pucao je pored gola i na odmor se otišlo s vodstvom Engleza. Vrijedi spomenuti da 78 011 gledatelja svaki put kada Domagoj Vida primi loptu, zviždi.

Puno lošiji nogomet gledali smo u nastavku. Vatreni su trebali napadati, no Tri Lava jednostavno im to nisu dozvoljavala. Ivan Rakitić u 61. minuti je pucao visoko preko gola, a šest minuta kasnije Kane je pogodio vanjski dio mreže. Ipak, Perišić je u 68. minuti nakon centaršuta Vrsaljka izjednačio.

Perišić je mogao i preokrenuti rezultat, no u 72. minuti pogodio je stativu. U jeku hrvatskih napada Henderson je na drugoj strani pucao preko gola, dok je Pickford obranio pokušaj Mandžukića sedam minuta prije kraja.

Do kraja Lovren je pucao visoko preko gola, a Kane je pucao pored gola i susret je otišao u produžetke.