[VIDEO] SP 2018: Peru srušio Australiju, Hrvatska gotovo sigurno na Dansku u osmini finala!

Kompletirana je skupina C.

U skupini C danas je na rasporedu posljednje, treće kolo grupne faze natjecanja na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji, a nakon odigranih utakmica saznali smo da u osminu finala idu Francuska i Danska.

Veći derbi igrao se u Samari, gdje su Danska i Francuska remizirali bez pogodaka, 0:0. Francuzi su imali dvije prilike u 15. minuti. Prvo je Schmeichel nakon dvostrukog proigravanja Girouda i Lemara izbio Giroudov pokušaj u korner, a nakon njega Varane je glavom pucao pored gola. Nakon dugo vremena u 33. minuti Dembele je pucao pored gola, a šest minuta kasnije Griezmann je pucao ravno u Kaspera i na odmor se otišlo s 0:0.

Nastavak je otvorio Griezmann, na način na koji je zaključio prvi dio, udarcem ravno u Schmeichela. Eriksen je iz slobodnog udarca u 54. minuti pucao u Mandandu, a isti igrač pet minuta kasnije pucao je pored gola. 20 minuta prije kraja Fekir je pogodio vanjski dio mreže, a Giroud je u 74. minuti pucao pored gola. Fekir je u 82. minuti uputio još jedan opasan udarac, no Schmeichel je upisao novu obranu i susret je završio bez pogodaka.

Vrijedi spomenuti da je Steve Mandanda na vratima Francuske s 33 godine i tri mjeseca upisao svoj debi na Mundijalu, što ga čini najstarijim debitantom u povijesti Trikolora na SP-u, a ovo je bila prva utakmica na ovom Mundijalu, koja je završila 0:0, nakon 37 odigranih utakmica.

Danska (4-3-3)

Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Larsen – Delaney (Lerager 90+2′), Jorgensen, Eriksen – Braithwaite, Cornelius (Dolberg 75′), Sisto (Fischer 60′)

Francuska (4-2-3-1)

Mandanda – Sidibe, Varane, Kimpembe, Lucas (Mendy 50′) – Kante, N’Zonzi – Dembele (Mbappe 78′), Griezmann (Fekir 69′), Lemar – Giroud

U Sočiju Australci su tražili pobjedu protiv Perua, kojom bi imali teoretske šanse za prolazak u osminu finala. Inače, Klokani nikad nisu uspjeli pobijedit južnoameričku momčad u povijesti grupne faze natjecanja (nula pobjeda, jedan remi i dva poraza), a danas su poraženi s 2:0.

Prvi udarac već u petoj minuti uputio je Mile Jedinak, no pucao je pored gola. Kazna je stigla u 18. minuti. Iz prve peruanske prilike Guerrero je centrirao, a Carrillo odličnim volejom zabio za vodstvo Perua. Bilo je to prvo vodstvo Perua na Mundijalu još od vodstva protiv Irana iz 1978. godine, što je ujedno njihova posljednja pobjeda.

Mogao je Leckie glavom izjednačiti, no dvije minute kasnije pucao je preko gola, a ni Rogić nije bio precizan u 24. minuti. Rogićev udarac iz 28. minute Gallese je izbio u korner, a Yotun, Jedinak i Sainsbury do kraja poluvremena su pucali pored gola i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Perua.

Iz prve prilike u nastavku Peru je povećao prednost. Flores je proigrao Guerrera, koji je pucao, a lopta se od jednog braniča odbila i promijenila smjer te završila u mreži. Ujedno, on je i prvi igrač s brojem devet, koji je zabio gol za Peru na Mundijalu. Jedinak i Mooy zatim su pucali pored gola, a do kraja utakmice Peruanci su očuvali svoju prednost.